Opet zabio

Osasuna bolja od Gijona, Pastore ponovno junak PSG-a!

U nedjeljnim susretima drugog kola španjolske nogometne lige strijelci nisu bili odviše rapoloženi kao u subotu, pa su u četiri odigrana susreta postignuta tek četiri pogotka, i to na samo dvije utakmice.

Za razliku od subote kad je u četiri odigrane utakmice palo čak 15 golova, nedjeljno poslijedpodne nije bilo idealno za postizanje pogodaka. Betis je na svom stadionu slavio s minimalnih 1-0 protiv Mallorce i to pogotkom Rubena Castra na samom kraju susreta, točnije 87. minuti. Osasuna je kao domaćin bila bolja od Sporting Gijona s 2-1. Nino je u 28. minuti doveo domaći sastav u vodstvo, a samo tri minute nakon toga Alvaro Cejudo udvostručio je to vodstvo. Sporting Gijon je uspio smanjiti preko Davida Barrala u 75. minuti, ali do boda nije uspio doći.

Racing Santander i Levante odigrali su bez pogodaka, baš kao i Rayo Vallecano i Zaragoza. U kasnijem terminu igraju Espanyol i Athletic Bilbao.

18.9. Levante Real Madrid

PSG je pak s minimalnih 1-0 bio bolji od Bresta u posljednjem susretu 5. kola francuske nogometne lige odigranom u nedjelju navečer.

Ovoljetno pojačanje PSG-a Javier Pastore bio je strijelac jedinog pogotka na Parku prinčeva u jednoj vrlo izjednačenoj utakmici što se prilika tiče. Pastore je zabio u 68. minuti nakon asistencije Meneza koji je Argentinca odlično poslužio u sredini kaznenog prostora, a ovaj je lukavim udarcem prevario gostujućeg vratara, ali i trojicu obrambenih igrača Bresta koji su krenuli blokirati njegov udarac.

U ranijim susretima Montpellier je također s minimalnih 1-0 slavio protiv Nice, te je tom pobjedom ostao na vrhu prvenstvene ljestvice. Jedini pogodak na utakmici djelo je Souleymana Camare iz 74. minute susreta.

Nancy i Auxerre podijelili su podove odigravši dosadnih 0-0.