Sjećate li ih se?

VIDEO Novi član Premierlige: Ovako se slavi promocija među elitu!

Pobjedom na svom Turf Mooru protiv Wigana 2-0 u ogledu 44. kola Championshipa, nogometaši Burnleyja izborili su promociju u Premierligu za sezonu 2014/15…

Barnes u 22. minuti i Kightly u 42. zabili su golove za Burnley, koji je dvije runde prije kraja prvenstva izborio povratak u najjači razred engleskog nogometa, iz kojeg je ispao 2010. godine. Znali su i prije utakmice nogometaši Burnleyja da im pobjeda i matematički jamči promociju, koju su nakon zadnjeg sučevog zvižduka proslavili zajedno s navijačima.

Burnley se tako pridružio Leicesteru, koji se još ranije plasirao u Premiership nakon 10 godina.

Prva dva mjesta koja drže Leicester i Burnley izravno vode u Premierligu, dok klubovi od treće do šeste pozicije razigravaju za promociju.

Niko Kranjčar nije konkurirao za momčad QPR-a, koja je kao domaćin pobijedila Watford s 2-1, iako je do 76. minute gubila s 1-0. Barton je tada izjednačio rezultat, a u 90. minuti je pobjedu momčadi Harryja Redknappa donio Austin. QPR drži na ljestvici četvrto mjesto i igrat će u doigravanju za Premiership. (TS)