U izvrsnoj su formi

Oni se ne šale: Donedavno u drugoj ligi, a sad jure Ligu prvaka!

Pobjedom protiv Osasune nogometaši Betisa skočili su na peto mjesto Primere i izjednačili se bodovno sa četvrtoplasiranom Malagom.

U 27. kolu Betis je na svom stadionu s 2:1 slavio protiv Osasune. Nakon krize rezultata u drugoj polovici siječnja i prvoj u veljači, Betis se opet vratio na pravi put, gledano iz kuta njihovih navijača, te je osvojio sedam bodova od mogućih 9 u zadnje tri utakmice. No, daleko od toga da je Osasunu svladao lako ili rutinski. Gosti su prema prikazanoj igri možda zaslužili jedan bod, kojeg su neko vrijeme i imali u džepu, ali nisu izdržali do kraja.

Domaćine je u 19. minuti u vodstvo doveo Jorge Molina, kojem je to bila već šesta utakmica ove sezone u kojoj je postigao prvi pogodak na utakmici. Osasuna je do i više nego zasluženog izjednačenja stigla u 74. minuti preko Silve. Ipak, u 79. minuti domaćini stižu do pobjede. Pabon je gurnuo sjajnu loptu prema Rubenu Castru koji je izbio sam pred gostujućeg vratara Fernandeza i rutinski ga svladao.

Betis 2 Osasuna 1 by acosart

Čileanac Francisco Silva, strijelac gola za Osasunu, u 90. minuti je dobio izravni crveni karton jer je zaustavio prekršajem kontru domaćina kao zadnji čovjek u obrani sastava iz Pamplone.

Betis je ovom pobjedom stigao pred vrata raja, nadomak Lige prvaka, a ne tako davno, u sezoni 2010./2011. igrali su u drugoj ligi. Sada su, pak, uz Valenciju prvi favoriti za četvrtog španjolskog predstavnika u Ligi prvaka. Naime, Malage zbog suspenzije iduće sezone neće biti u europskim natjecanjima, pa se uz Barcu, Atletico i Real, traži momčad koja će igrati u kvalifikacijama.