Unutar 23 minute

On je naprosto - zvijer: Bale hat-trickom uništio Aston Villu!

Klub iz Birminghama odolijevao je 57 minuta, a onda je uslijedio potop.

Tottenham je u ogledu 19. kola Premiershipa upisao jubilarnu desetu prvenstvenu pobjedu u sezoni i petu u gostima, trijumfiravši s 4:0 kod Aston Ville.

U gostima su samo igrači Manchester Uniteda više puta slavili od momčadi Andrea Villas-Boasa. Inače, Aston Villa je u prošlom kolu gadno stradala kod Chelseaja kada je izgubila 8:0, što znači da je primila 12 golova (!) u 180 minuta. Pogodak je Aston Villa u prosjeku primala svakih - 15 minuta!

Igrač utakmice je bio Velšanin Gareth Bale koji je postigao tri pogotka, od 61. do 84. minute. Došao je tako do devet pogodaka ove sezone u Premierligi.

A0-4T by ourmatch

Posljednji njegov hat-trick u dresu Tottenhama je bio onaj Interu 2010. godine na San Siru, u ogledu Lige prvaka.

Premierliga, 19. kolo:

Aston Villa - Tottenham 0:4 (Defoe 58, Bale 61, 73, 84)

Manchester United - Newcastle 4:3 (Evans 25, Evra 58, Van Persie 71, Chicharito 90+1 / Perch 4, Evans 29-ag, Cisse 68)

Sunderland - Manchester City 1:0 (Johnson 53)

Norwich - Chelsea 0:1 (Mata 38)

Everton - Wigan 2:1 (Osman 52, Jagielka 77 / Kone 82)

QPR - West Bromwich 1:2 (Cisse 68 / Brunt 29, Green 50-ag)

Reading - Swansea 0:0

Fulham - Southampton 1:1 (Berbatov 8 / Lambert 85-11m)