Razočarani statusom

HR reprezentativci Olić i Pranjić 'izgubili strpljenje: Dosta nam je svega!

Nezadovoljstvo je hrvatski nogometaš minhenskog Bayerna Ivica Olić izrazio nakon Bayernova 6-0 trijumfa nad Ingolstadtom u dvoboju 1/16 finala Njemačkoga nogometnog kupa...

U dvoboju u kojem su igrači Juppa Heynckesa svladali bavarskog drugoligaša 6-0 na Allianz Areni, Olić je u igru ušao u 62. minuti umjesto Thomasa Müllera, te je u 90. asistirao mladom Japancu Usamiju za posljednji gol na utakmici.

Da nije zadovoljan s 30 minuta na travnjaku javno je poslije utakmice otkrio novinaru njemačkog izdanja Goal.coma:

'Svakim se novim treningom osjećam sve bolje. Baš sam zato razočaran što danas nisam zaigrao od početka utakmice. Premda je pola sata bolje nego ništa'', rekao je 32-godišnji hrvatski napadač nastavivši:

''Uvijek se nadam da ću igrati. Bio sam dugo vremena ozlijeđen i možda bih trebao biti strpljiviji. Svejedno, osjećam se dobro, a uvijek sam govorio da, ukoliko neću dobivati minutažu savim zdrav i spreman, neću biti sretan. Kažem to ponovno.''

''Ako i dalje neću dobivati minutažu, morat ću razmisliti o napuštanju Bayerna.''

''Nikad nisam bio zadovoljan grijanjem klupe, a pogotovo ne mogu biti u jeseni svoje karijere. Ako ne mogu igrati u Bayernu, naći ću si drugi klub'', rezolutno je zaključio Olić.

Ove je sezone hrvatski reprezentativac skupio pet nastupa za moćnu bavarsku momčad, ili u zbroju 72 minute igre.

I drugi hrvatski nogometaš Bayerna, Danijel Pranjić javno je izašao s objavom da u zimskome prijelaznom roku želi napustiti bavarski klub.

''U ovom trenutku situacija se za mene ne razvija dobro. Moram pričekati do kraja jesenskog dijela sezone. Onda ću porazgovarati s trenerom'', najavio je 30-godišnji veznjak u razgovoru za Sport1.

Na pitanje bi li prihvatio posudbu u neki drugi bundesligaški klub, odgovorio je: ''Svejedno mi je. Važno je samo da igram.''

Protiv Ingolstadta u 1/16 finala Njemačkog kupa Pranjić je u srijedu odigrao cijelu utakmicu. Započeo je utakmicu u prvoj momčadi prvi put ove sezone, dok u Bundesligi tijekom uvodnih deset kola nije upisao niti minute. Spominjalo se da bi ga Bayern, s kojim ima ugovor do idućeg ljeta, već u zimskome prijelaznom roku mogao pustiti u Augsburg.

''Vrlo mi je teško već neko vrijeme. Jako dugo nisam igrao. Zato mi je ovih 90 minuta protiv Ingolstadta jako dobro došlo'', dodao je Pranjić, koji se tako nadovezao na izjavu Ivice Olića.

No, trener Jupp Heynckes poslao im je javno vrlo jasnu poruku: ''Nismo u mogućnosti priuštiti si luksuz posuđivanja igrača. Svi nam trebaju.''