Bavarci melju i melju

Olić zabio i donio bod Wolfsburgu, Mandžo u udarnoj momčadi Bayerna

Nogometaši njemačkog Bayerna došli su na milimetar od 24. naslov prvaka Njemačke, odnosno uspješne obrane naslova osvojenog prošle godine...

Bayern je u sklopu 26. kola Bundeslige gostovao kod Mainza i bilo kakva pobjeda, uz kiks Borussije Dortmund, mu je osiguravala proslavu naslova. Činilo se da bi susret mogao biti završen podjelom bodova, no u razmaku od četiri minute Bastian Schweinsteiger i Mario Götze donijeli su Bavarcima tri boda.

U 82. je minuti Schweinsteiger iskoristio ubacivanje Xherdana Shaqirija i pogodio glavom s pet metara za 1-0, a potom je Götze pospremio prizemno ubacivanje Francka Riberyja za veliko slavlje gostiju.

Mainz 05 0-2 Bayern Munich by HighSpeedMania

Mario Mandžukić je igrao do 81. minute utakmice kada ga je na travnjaku zamijenio Claudio Pizarro, koji je i pokrenuo akciju za prvi pogodak.

Ivica Olić donio je bod svom Wolfsburgu u domaćoj utakmici protiv Augsburga koja je završila rezultatom 1-1. Ricardo Rodriguez poslao je ubačaj u kazneni prostor gostiju, Olić je nadvisio Matthiasa Ostrzoleka i zabio svoj deveti pogodak sezone za 1-1. Spomenimo i da su gosti poveli u 43. minuti pogotkom Tobiasa Wernera.

Olić i drugi hrvatski reprezentativac u domaćoj momčadi, Ivan Perišić, odradili su svih 90 minuta u ovom susretu.

Pobjede su upisali i drugoplasirani, odnosno trećeplasirani sastavi Bundeslige – Borussia Dortmund i Schalke 04.

Wolfsburg 1-1 Augsburg (All Goals) 22-03-2014 by hediy

Borussia je kao gost s 3-0 isprašila Hannover, a strijelac jednog pogotka bio je Robert Lewandowski. Poljak se s tim golom približio najboljem topniku Bundeslige, našem Mandžukiću, na samo pogodak zaostatka (17-16).

Schalke je pred svojim navijačima s 3-1 slavio protiv posljednjeplasiranog Braunschweiga, a pogotke su redom postizali Leon Goretzka, Klaas-Jan Huntelaar i Adam Szalai. Benjamin Kessel bio je strijelac kod gostiju za u tom trenutku 2-1.

Spomenimo i da je poraz upisao HSV naših Milana Badelja i Ive Iličevića koji gostovao kod Stuttgarta. Domaćin je slavio s minimalnih 1-0, Iličević je odradio cijeli susret, a Badelj je igrao do 80. minute. (TS)