'Vukovi' na hrvatski pogon

Olić i Perišić odveli Wolfsburg do uvjerljive pobjede

Hrvatski nogometni reprezentativci Ivica Olić i Ivan Perišić postigli su golove u visokoj 4-1 domaćoj pobjedi Wolfsburga nad Nürnbergom u 30. bundesligaškom kolu...

Bila je to "vukovima" 15. ovosezonska pobjeda kojom su skočili sa šestog na četvrto mjesto ligaške ljestvice, ispred Borussije Mönchengladbach i Bayera.

Dva je gola na Volkswagen-Areni postigao Perišić, a jednog Olić. Nürnbergu je pripalo tek otvaranje susreta, pa je tako Markus Feulner u osmoj minuti donio gostima vodstvo. Ali uskoro je došlo do preokreta i već 14 minuta kasnije Wolfsburg je vodio. Olić je zabio za 1-1 u 19. minuti, udarcem ljevicom s nekih šest metara nakon dodavanja Kevina de Bruynea, a bio mu je to 12. ovosezonski gol. Kod Perišićevog pogotka također je De Bruyne bio asistent, a golu je prethodila izgubljena lopta Mikea Frantza pred vlastitim golom u duelu s Luizom Gustavom.

U 69. minuti na 3-1 za Wolfsburg povisio je Junior Malanda, dok je konačnih 4-1 u 82. minuti postavio Perišić na asistenciju Olića iz kontranapada. Perišić je zabio s druge vratnice s neka tri metra nakon lijepog dodavanja Olića, a bio mu je to šesti postignuti gol. Perišić je zamijenjen u 86. minuti, dok je Olić odigrao cijeli susret.

Uvjerljivu domaću pobjedu upisao je i Mainz koji je s 3-0 savladao Werder golovima iz prvog poluvremena. Nils Petersen u vlastitu mrežu, te Christoph Moritz i Yunus Malli bili su strijelci za Mainz.

HSV Ive Iličevića i Milana Badelja poražen je u gostima kod Hannovera 2-1, a od hrvatskih je nogometaša zaigrao Iličević od 17. minute. Lars Stindl i Didier Ya Konan bili su strijelci za domaćine, dok je jedini gol za goste zabio Hakan Calhanoglu iz slobodnog udarca.

Freiburg je u derbiju začelja upisao važnu 2-0 pobjedu protiv Eintracht Braunschweiga, dok su Borussia Mönchengladbach i Stuttgart podijelili bodove odigravši 1-1.

Derbi kola u kasnijem terminu na Allianz Areni igraju Bayern i Borussia Dortmund. (TS)