Olina utakmica sezone

Olić demolirao Freiburg: Zabio im dva gola, jedan je spektakularan!

Naefikasniju i najefektniju ovosezonsku utakmicu u Bundesligi odigrao je u subotnjem dvoboju 25. kola hrvatski nogometaš Wolfsburga Ivica Olić...

Slavila je njegova momčad najuvjerljiviju pobjedu sezone, 5-2 na gostovanju kod Freiburga, a hrvatski je 33-godišnji napadač pogađao za 3-1 u 22. te za 4-1 u 49. minuti.

Prvi gol zabio je iz škarica na ubacivanje Ricarda Rodrigueza. Bio je to spektakularan potez i može se reći da vrijedni Hrvat nikad u karijeri nije zabio ljepši pogodak. Pogodio je lijevom nogom s desetak metara udaljenosti, pozicioniran otprilike na sredini 16-erca.

szólj hozzá: Freiburg 1-3 Wolfsburg (22' Ivica Olic)

I drugi njegov pogodak bio je lijep, a zabio ga je glavom na ubacivanje Fagnera s desne strane.

Olić, koji je u 19. minuti zaradio žuti karton, odigrao je svih 90 minuta. Ivan Perišić samo prvih 45.

szólj hozzá: Freiburg 1-4 Wolfsburg (49' Ivica Olic)

U 142. rurskom derbiju Schalke je u Gelsenkirchenu nadigrao prvaka, dortmundsku Borussiju, 2-1. Ponovno je gol, treći u posljednjim dvama prvenstvenim nastupima, za Schalke postigao mladi ofenzivni veznjak Julian Draxler, koji je upisao stoti bundesligaški nastup za svoju momčad. Sa samo 19 godina i 170 dana postao je najmlađi nogometaš u bundesligaškoj povijesti kojem je to pošlo za rukom.

Draxler je pogodio na asistenciju Japanca Uchide u 11. minuti za svoj sedmi ovosezonski prvenstvi pogodak, a ofenzivni je japanski desni bek također asistirao Klaas-Janu Huntelaaru za njegov pogodak glavom i 2-0 vodstvo u 35. minuti. Nizozemcu koji je u 35. minuti morao napustiti igru zbog očito ozbiljnije ozljede koljena to je bio 44. bundesligaški pogodak u Schalkeovu dresu. S Asamoahom i Abramczikom izjednačio se na osmom mjestu vječite liste najboljih klupskih strijelaca.

Gosti su uspjeli samo smanjiti rezultat preko najboljeg strijelca lige Roberta Lewandovskog. Poljak je na lijepu asistenciju sunarodnjaka Blaszczykowskog zabio svoj 17. prvenstveni pogodak u 59. minuti.

szólj hozzá: Schalke vs Dortmund 2:1 GOALS HIGHLIGHTS

Ako ništa drugo, Dortmunđani su zatresli mrežu i na 17. uzastopnom bundesligaškom gotovanju, čime su srušili vlastiti kao i bundesligaški rekord. Bio im je ovo prvi poraz na gostovanju u Bundesligi nakon 22. rujna prošle godine, kada su u Hamburgu izgubili 3-2.

Priliku za dodatno bodovno udaljavanje od prvaka nisu propustili nogometaši Bayerna, premda su u Münchenu na jedvite jade savladali Fortunu iz Düsseldorfa 3-2. Gosti su dva puta vodili, no domaći su se vraćali pogocima Thomasa Müllera i Francka Riberyja, da bi im u 86. minuti pobjedu svojim prvim bundesligaškim golom u karijeri donio Jerome Boateng. Philipp Lahm asistirao je vrlo lijepo za Müllerov i Boatengov pogodak (devet asistencija ove sezone, najviše od braniča u Bundesligi, op.a.), dok je Müller zabio 44. put u Bundesligi za svoj klub, čime se na 20. mjestu vječite ljestvice strijelaca izjednačio s klupskim legendama Beckenbauerom, Rummeniggeom i Ballackom.

Toni Kroos upisao je pak stoti bundesligaški nastup za momčad Juppa Heynckesa.

Mario Mandžukić za bavarsku je momčad igrao do 61. minute.

Priliku za svrgnuti dortmundsku Borussiju s drugog mjesta ljestvice propustili su nogometaš Bayera iz Leverkusena, koji su izgubili 1-0 kod Mainza. (TS)

Bundesliga, 25. kolo:

Bayern – Fortuna 3-2 (Müller 45, Ribery 73, Boateng 86 / Bolly 16, Lambertz 71)

Schalke – Borussia D. 2-1 (Draxler 11, Huntelaar 35 / Lewandowski 59)

Freiburg – Wolfsburg 2-5 (Kruse 2, Flum 65 / Makiadi 7-ag, Vierinha 16, Olić 22, 49, Diego 90)

Mainz – Bayer 1-0 (Ivanschitz 61-11m)

Greuther Fürth – Hoffenheim 0-3 (Firmino 10, Joselu 20, Weis 50)