Preokret Werdera

Olić asistirao u Wolfsburgovom bijegu iz zone ispadanja

Odlaskom Felixa Magatha Wolfsburg se preporodio. Do treće pobjede u posljednja četiri kola stigli su na gostovanju kod Hoffenheima - završilo je 1:3.

Poveo je Wolfsburg već u sedmoj minuti, a strijelac je bio Makoto Hasebe glavom nakon ubacivanja Ivice Olića s lijeve strane. Na 2:0 povisio je Bas Dost u 24. minuti nakon dodavanja Josuea, da bi točku na i stavio Naldo iz slobodnog udarca s nekih 28 metara. Do kraja je tek počasni gol za domaćine zabio Eren Derdiyok u 88. minuti.

Olić je igrao do 89. minute, dok je Srđan Lakić cijeli susret odgledao s klupe za pričuve. Wolfsburg je pobjedom skočio sa 16. na 13. mjesto prvenstvene ljestvice ispred Hoffenheima.

U drugoj odigranoj utakmici dana Werder je na svom Weserstadionu preokrenuo rezultat protiv Fortune i na kraju slavio 2:1 pobjedu. Jens Langeneke doveo je Fortunu u vodstvo u 10. minuti iz jedanaesterca, a preokret je uslijedio u drugom poluvremenu.

Nils Petersen zabio je u 51. za izjednačenje, da bi u 82. minuti belgijski veznjak Kevin de Bruyne svojim četvrtim ovosezonskim golom donio Werderu tri boda i skok na sedmo mjesto ligaške ljestvice. Valja reći i da je Werder pobjednički gol zabio s igračem manje budući je od 77. minute igrao bez isključenog Assanija Lukimye-Mulongotija.