Lakić na klupi

Ola i Vukovi startali trijumfom: Pogledajte kako se Ibišević osramotio!

Ivica Olić startao je pobjednički u novu sezonu Bundeslige sa svojim novim klubom Wolfsburgom. Sretno i spretno "vukovi" su slavili na gostovanju kod Stuttgarta s 1-0 golom Basa Dosta iz 90. minute...

Zabio je Dost, nizozemski napadač ljetos pristigao iz Heerenveena, za pobjedu Wolfsburga u posljednjoj minuti susreta glavom i tako zavio 60.000 gledatelja na Mercedes-Benz-Areni u crno.

Dvije minute prije postignutog gola bosansko-hjercegovački napadač Vedad Ibišević imao je sjajnu priliku iz jedanaesterca dovesti "švabe" u vodstvo, ali je njegov slabi udarac obranio vratar Wolfsburga Diego Benaglio. Imao je Ibišević "zicer" i iz odbijanca nakon promašenog penala, no reagirao je neobjašnjivo loše i neometan pucao daleko pokraj praznog gola.

Olić je u bundesligaškom debiju za Wolfsburg odigrao svih 90 minuta, dok je Srđan Lakić odgledao susret s klupe za pričuve.

Eintracht je na domaćoj Commerzbank-Areni preokrenuo susret protiv Bayer Leverkusena i na kraju trijumfirao 2-1. Vodili su "apotekari" golom Stefana Kießlinga iz 30. minute, ali su u nastavku za Eintracht zabili Stefan Aigner i Martin Lanig.

Zanimljivo, njemački veznjak Lanig ne zabija često budući mu je ovo tek drugi bundesligaški gol u zadnje tri godine, a posljednjeg je 2010. godine, tada u dresu Kölna, također zabio Bayeru. (TS)