Zabio i Kalinić

Odlični Eduardo i Srna: Pogledajte raspoloženi hrvatski dvojac

Hrvatski su nogometaši bili vrlo raspoloženi u dvije subotnje utakmice 24. kola ukrajinskog prvenstva...

Prvo je ime bio Eduardo da Silva koji je bio strijelac dva pogotka.

Šahtar je na svojoj Donbass Areni svladao Karpati s 3-0, a u vodstvo ga je doveo Eduardo u 14. minuti. Asistirao mu je kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna koji je nabacio loptu iz kornera, a Eduardo ju je glavom proslijedio u mrežu. U 43. je minuti Srna proigrao Ilsinha, njegov je udarac obranio gostujući vratar, ali je natrčao Eduardo i zabio za 2-0. Konačnih je 3-0 u 51. minuti postavio Luiz Adriano. Spomenimo da Eduardo sada na kontu ima sedam pogodaka u ovosezonskim prvenstvenim utakmicama.

Nogometaši Dnjipra su gostovali kod Tavrije na poluotoku Krimu koji je Rusija nedavno pripojila sebi. Gosti su slavili protiv domaće Tavrije s 2-0, a strijelci su bili Giuliano u devetoj i naš Nikola Kalinić u 54. minuti. Splićanin je bio precizan s bijele točke za svoj peti ovosezonski pogodak. (TS)