Uništio ih Sissoko

Očajni Chelsea preokrenuo pa izgubio od Newcastlea!

Najzanimljiviji popodnevni ogled u Premiershipu igrao se na St. James Parku.

Newcastle je na svom terenu pobijedio Chelsea 3:2, nakon što je manje od pola sata prije kraja gubio 1:2.

Chelsea je djelovao bolje u prvom dijelu utakmice, ali je domaći sastav bio taj koji je poveo pred sam kraj prvih 45 minuta. Jonas Gutierrez nadvisio je sve nakon ubacivanja Santona i glavom matirao Petra Čecha za 1:0.

Chelsea je kreirao preokret u razmaku od svega šest minuta nastavka. Najprije je Frank Lampard prekrasnim udarcem izvan kaznenog prostora zabio svoj 10. pogodak sezone u 55. minuti, a šest minuta kasnije je Juan Mata spretno lijevom nogom naciljao nebranjeni dio mreže Tima Krula, nakon što mu je povratnu loptu na rub šesnaesterca poslao Fernando Torres.

No, slavlje gostiju trajalo je samo sedam minuta, kada Moussa Sissoko, pojačanje iz Toulousa, postiže svoj prvi pogodak u dresu Newcastlea u drugom nastupu. Francuz je Čechovu obranu poslao u nebranjeni dio mreže.

Newcastle vs Chelsea 3:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Isti igrač postaje na kraju susreta i junak kada nakon sjajne povratne lopte Santona snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora gađa kroz noge Lamparda, te pored nemoćnog Čecha za 3:2. Igrala se 91. minuta utakmice kada je Sissoko zabio pobjednički pogodak za Svrake.

Arsenal je teškom mukom na Emiratesu slavio protiv Stoke Cityja i to uz veliku doze sreće s obzirom da se lopta nakon slobodnog udarca Lukasa Podolskog odbila od jednog igrača iz obrane, i prevarila nemoćnog Asmira Begovića na golu. Podolski je sudjelovao kod 10 pogodaka u posljednjih osam nastupa u dresu Topnika (četiri gola i šest asistencija)

Arsenal je u susretu bio u potpunosti dominantan sa preko 65 posto posjeda lopte u svojim nogama, te tri puta više udaraca prema suparničkim vratima od Stokea (12:4).

Spomenimo i da je Everton na svom Goodison Parku izvukao bod protiv slabašne Aston Ville u trećoj minuti sudačkog dodatka. Vodila je Villa 1:0, 2:1 i 3:1 u 61. minuti utakmice, ali se momčad Davida Moyesa i našeg Nikice Jelavića uspjela vratiti na krilima sjajnog Marouanea Fellainija.

Belgijski je reprezentativac najprije u 69. minuti smanjio na 2:3, a potom u spomenutoj sudačkoj nadoknadi pogodio iz slobodnog udarca za bod Evertona. Mogao je svega 60 sekundi kasnije donijeti i sva tri boda svojoj momčadi, ali je njegov volej završio ravno u rukama Brada Guzana.

Nikica Jelavić susret je započeo na klupi, a u igru je ušao u 65. minuti pri zaostatku svoje momčadi 3:1. Spomenimo i da je treći pogodak u domaćim redovima zabio Victor Anichebe, dok su strijelci za goste bili Christian Benteke (dva puta) i Gabriel Agbonlahor.

Premierliga, 25. kolo:

QPR – Norwich 0:0

Arsenal – Stoke City 1:0 (Podolski 1:0)

Everton – Aston Villa 3:3 (Anichebe 21, Fellaini 69, 90+3 / Benteke 2, 61, Agbonlahor 24)

Newcastle – Chelsea 3:2 (Gutierrez 41, Sissoko 68, 90+1 / Lampard 55, Mata 61)

Reading – Sunderland 2:1 (Kebe 7, 85 / Gardner 29-11m)

West Ham – Swansea 1:0 (Carroll 77)

Wigan – Southampton 2:2 (Caldwell 25, Maloney 90 / Lambert 64, Schneiderlin 85)