Baloteli zabio

Oba Manchstera slavila: Pogledajte sve golove Premiershipa

Manchester United pobijedio je na Old Traffordu Norwich City s 2-0 u 7. kolu engleskog prvenstva, dok je Manchester City slavio u gostima kod Blackburna s 4-0.

Oba mančesterska kluba, koji predvode ljestvicu, sada s 19 bodova, su pobjede osigurali u drugom poluvremenu.

Wayne Rooney, prvi strijelac prvenstva s devet golova, ovoga puta nije bio strijelac, ali je asistirao Andersonu u 68. minuti za vodstvo ''crvenih vragova''. Potvrdu pobjede domaćina donio je Welbeck pogotkom iz kontre u 87. minuti. Dugo je Manchester United lomio otpor Norwicha koji se pokazao kao vrlo žilav suparnik, ali ipak nije uspio kreirati senzaciju.

Manchester City bio je uvjerljiv gost kod Blackburna i slavio s 4-0, iako su mreže u prvom poluvremenu mirovale. Domaću momčad načeo je krasnim golom lijevom nogom izvan kaznenog prostora Adam Johnson u 56. minuti. Važnu ulogu u uspjehu momčadi Roberta Mancinija imao je i Francuz Samir Nasri, koji je ušao u igru u 28. minuti umjesto ozlijeđenog argentinskog napadača Sergija Agüera. Argentinac je šepajući napustio teren zbog ozljede prepone. Nasri je prvo u 59. minuti asistirao Balotelliju za 2-0, a onda je i sam zabio treći gol svoje momčadi, što je bio njegov prvi pogodak u momčadi Manchester Cityja. Točku na i stavio je Crnogorac Stefan Savić pogotkom glavom u 87. minuti.

Uz dva kluba iz Manchestera, status neporaženih momčadi zadržali su Newcastle i Aston Villa. Štoviše, i jedni i drugi su uzeli sva tri boda u ovoj rundi. Newcastle je slavio u gostima kod Wolverhamptona 2-1, te je skočio na treće mjesto na ljestvici s 15 bodova, četiri manje od Manchester Uniteda i Manchester Cityja, dok je Aston Villa kao domaćin svladala Wigan s 2-0 i sada je na 6. mjestu s 11 bodova.

Dvoboj između Sunderlanda i WBA završio je 2-2. U prvih 5 minuta gosti su preko Morrisona i Longa poveli čak s 2-0 da bi Bendter u 24. te Mohamedy u 26. su izjednačili za Sunderland.

Ranije je Liverpool u Merseyside derbiju na Goodison parku pobijedio Everton s 2-0.