Furiozni preokret

Novi poraz Dinama: Vodili 2:0 pa se raspali!

Nogometaši Dinama upisali su i drugi poraz na pripremama u Turskoj.

Nakon što ih je protekli tjedan svladao Zürich s 4:2, od hrvatskog prvaka ovaj je put bio bolji ukrajinski Metalurg Donjeck. Završilo je 3:2, a prva polovica dvoboja nije dala naslutiti da će Ukrajinci na koncu slaviti...

Dinamo je igrao solidno u prvom poluvremenu, kojeg je okončao Soudanijevim golom iz 15. minute u svoju korist. Tek što se krenulo s centra u nastavku poentirao je Čop i onda u pola sata - totalni preokret.

Alexandre u 52. smanjuje, a do izjednačenja Ukrajinci stižu autogolom Addyja. Pobjednički zgoditak za Metalurg postigao je Kazajan u 78. minuti.

Trener Dinama Zoran Mamić utakmicu je započeo u ovom sastavu: Sandomierski - Pinto, Addy, Šimunić, Lima - Ademi, Antolić - Soudani, Halilović, Fernandes - Čop.

U nastavku su priliku dobili i Capan, Pavičić, Leko, Cleyton, Brodić, Beqiraj te Murić.