Novi 'kiks' Man Uniteda, junak Van der Vaart donio preokret Spursima

Subotnji derbi 7. kola engleskog nogometnog prvenstva igran je na White Hart Laneu na kojem je domaća momčad Tottenhama svladala Aston Villu 2-1...

Treća je to ovosezonska pobjeda Spursa u kojoj je, igrajući uvodnih 77. minuta, sudjelovao tek jedan od četvorice Hrvata - Luka Modrić. Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar cijeli su susret odgledali s klupe za pričuvne igrače, dok za nastup na ovoj utakmici nije konkurirao Stipe Pletikosa.

Igrač utakmice i junak pobjede domaćina bio je Nizozemac Rafael van der Vaart, strijelac oba pogotka, pri kojima je sudjelovao Peter Crouch, a kojima su Spursi okrenuli uvodno vodstvo Aston Ville nakon što je Albrighton uklizao na Heskeyjev sjajan prodor i ubacivanje s desne strane. Bilo je to u 16. minuti susreta.

Prije no što će sutra (nedjelja) derbi kola odigrati Chelsea i Arsenal, drugoplasirani Manchester United smanjio je bodovni zaostatak za aktualnim prvacima lige.

Ipak, teško da će razloga za zadovoljstvo remijem 0-0 kod Sunderlanda na Stadionu svjetlosti, svojim četvrtim gostujućim ove sezone iz isto toliko utakmica, imati menadžer momčadi Sir Alex Ferguson. Spomenimo da je Wayne Rooney propustio i ovaj susret te da je Bebe upisao prve prvenstvene minute u Premiershipu. U igru je nekadašnji sudionik Svjetskog prvenstva beskućnika ušao u 80. minuti zamijenivši Andersona.

Nogometaši Boltona (Ivan Klasnić ostao na klupi) upisali su već peti remi u prvenstvenom dijelu sezone nakon što su kod West Bromwicha odigrali 1-1. Bez ičega su, pak, ostali igrači Blackburna (Nikola Kalinić nije ulazio u igru) na gostovanju kod Stoke Cityja. Domaćin je slavio 1-0 golom Waltersa.

Spomenimo i prvu pobjedu sezone za Evertonovu momčad. Nakon tri remija i tri poraza do tri su boda došli na St. Andrews stadionu na kojem su domaći Birmingham svladali 2-0.