Čudo od igrača

Nova zvijezda francuske lige: 'Lijepo je čuti usporedbe sa Zidaneom'

Javier Pastore, argentinski play-maker PSG-a, sjajno se uklopio u pariški klub kojem je pristupio ovoga ljeta iz Palerma u transferu vrijednom 40 milijuna eura…

Iz utakmice u utakmicu Pastore potvrđuje da je itekako vrijedila investicija bogatog pariškog kluba u njega. Predsjednik Europske nogometne federacije (UEFA) Michael Platini, nekadašnja zvijezda francuskog i svjetskog nogometa, usporedio ga je s još jednim francuskim velikanom Zinedineom Zidaneom

''Jako sam počašćen što me je Platini usporedio sa Zidaneom, jer je on bio stvarno veliki igrač. No, ja ću i dalje raditi u skromnoj maniri'', rekao je 22-godišnji Argentinac.

''Moram priznati da niti sam nisam očekivao da ću se ovako brzo prilagoditi na nogomet u Francuskoj. Ipak, ne smatram da sam najbolji igrač ove lige'', dodao je Pastore.

PSG je u nedjelju u derbiju 9. kola Le Championnata na svom stadionu pobijedio Lyon s 2-0, te je preuzeo vrh ljestvice s 20 bodova, tri više od Montpelliera, Lyona i Toulousea. Pastore je u najvažnijem susretu dosadašnjeg tijeka sezone načeo mrežu gostiju iz Lyona sjajnim prodorom i pogotkom u 65. minuti susreta. Pastore je probio desni bok obrane Lyona i ljevicom zakucao loptu u bliži kut nemoćnog Llorisa. Konačan rezultat postavio je Jallet u 1. minuti sudačke nadoknade.

''Bila je to vrlo važna utakmica za nas. Znali smo da imamo priliku odlijepiti se na vrhu ljestvice i vrlo smo sretni što smo to i učinili. Imamo momčad koja može osvojiti naslov prvaka Francuske'', zaključio je Pastore.