Anfield ponovo slavi

Nova pobjeda Liverpoola, Klasnić trećim pogotkom postao najbolji strijelac Premiershipa

Nakon pobjede nad Arsenalom u prošlom kolu, Liverpool je novom pobjedom nastavio pobjednički niz u Premiershipu.

Na legendarnom Anfieldu momčad Kennya Dalglisha dočekala je Bolton i s 3:1 ubilježila svoju drugu uzastopnu pobjedu. Liverpool je u vodstvo doveo Jordan Henderson u 15. minuti utakmice. Pogodak je 21-godišnji nogometaš koji je ovog ljeta u Liverppol došao iz Sunderlanda postigao nakon jedne gužve u kaznenom prostoru gostiju, a svoj prvi pogodak u Liverpoolovom dresu burno je proslavio s domaćim navijačima.

Rezultat 1:0 je stajao na semaforu sve do 52. minute. Tada je u dvije minute u potpunosti rješeno pitanje pobjednika jer su domaćini u samo dvije minute postigli dva pogotka. Prvo je Martin Šktrel postigao pogodak glavom nakon sjajno izvedenog kornera od strane Downinga. Minutu kasnije na 3:0 je povisio Charlie Adam udarcem s 20-ak metara. Čast gostiju obranio je naš Ivan Klasnić pogotkom u posljednjim trenutcima utakmice.

Ovim je pogotkom, već trećim ove sezone, hrvatski 31-godišnji napadač Boltona Ivan Klasnić izbio na vodeće mjesto ljestvice strijelaca Premiershipa nakon još nezavršenog trećeg kola. Upisao je Klasnić po gol u svakom od triju uvodnih kola. Zabio je QPR-u, Manchester Cityju i sada Liverpoolu odigravši cijelu utakmicu drugi put zaredom.

Liverpool je ovom pobjedom zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice barem dok u nedjelju svoje utakmice ne odigraju oba kluba iz Manchestera koji su prva dva kola osvojili šest bodova.