Čudesni Leo

Nova lekcija Messija: Rayju utrpao dva gola i poboljšao rekord!

U pobjedi protiv Rayo Vallecana 3-1 na stadionu Camp Nou, u 28. kolu Primere, Lionel Messi zabio je 41. i 42. gol ove sezone u španjolskom prvenstvu

Argentinski velemajstor i ovom je prilikom pokazao kako se nikad ne umori od zabijanja golova. Prvo je u 25. minuti obavio najveći dio posla za vodeći gol Barcelone, kada je povukao loptu i pravovremeno je predao Davidu Villi, koji je iz prve matirao gostujućeg vratara Rubena.

Villa je vratio uslugu Messiju, jer mu je asistirao kod oba njegova pogotka. Prvi gol je najbolji nogometaš svijeta zabio u 40. minuti, lijevom nogom iskosa s lijeve strane. U 57. minuti je zabio baš svoj tipični gol. Nakon dodavanja Ville je jednostavno pretrčao Arbillu, a onda je lijevom nogom lobom svladao Rubena.

Messi je Rayo Vallecanu zabio dva gola i u prvom dijelu sezone, u gostujućoj pobjedi 5-0. Ukupno je toj momčadi zabio šest golova u četiri utakmice od promocije u prvu ligu. Ovo je bila 18. uzastopna utakmica u prvenstvu u kojoj je bio strijelac. Taj rekord pomiče iz kola u kolo. David Villa je, pak, prvi puta od potpisa za Barcelonu upisao dvije asistencije u jednoj utakmici.

Gol za goste zabio je 35-godišnji veteran Raul Tamudo u 70. minuti, u svom prvom dodiru s loptom na utakmici. Minutu ranije ušao je u igru.

Barcelona je ovom pobjedom pobjegla drugoplasiranom Real Madridu na 13 bodova prednosti.

Madridski Atletico u Pamploni je svladao domaću Osasunu 2:0 i ponovno se primaknuo drugoplasiranom gradskom rivalu Realu na jedan bod zaostatka. Oba pogotka za goste postigao je Brazilac Diego Costa, u 35. i 48. minuti. Prvi gol postigao je nakon kontranapada. Njegov pokušaj nogom je domaći vratar obranio, ali je Costa odbijenu loptu glavom pospremio u mrežu. Drugi pogodak postigao je iz blizine nakon slobodnog udarca.

Zanimljivo da je Diego Costa u karijeri zabio sedam golova protiv Osasune, više nego protiv bilo kojeg drugog kluba u Primeri. Jedini hat-trick u karijeri u španjolskom prvenstvu isporučio je u travnju 2011. godine baš u Pamploni. Ovoga puta je zabio jedan gol manje.

Osasuna je i dalje jedini španjolski prvoligaš koji je izgubio svaku utakmicu u kojoj je primio prvi gol na utakmici. Ovo joj je bio treći uzastopni poraz.