Nikako da ulove formu

Nova katastrofa Rome: Vodila, pa uspjela prosuti vodstvo!

U posljednjem susretu 3. kola talijanske Serie A, nogometaši Rome i Siene podijelili su bodove na Olimpicu odigravši 1-1.

Momčad Luisa Enriquea ni u trećoj utakmici sezone nije uspjela upisati pobjedu iako su vodili do samog kraja utakmice. Roma je povela preko Pabla Osvalda u 25. minuti utakmice, koji je sa svega dva metra ubacio loptu u prazan gol na asistenciju Marca Borriella, koji mu je s druge vratnice poslao oštru prizemnu loptu. Rezultat se do samog kraja utakmice nije mijenjao iako su obje momčadi imale svojih prilika.

Romu je od izjednačenja spašavao rumunjski vratar Bogdan Lobont, koji je obranio nekoliko teških udaraca nogometaša Siene, ali i nepreciznost gostujućih igrača.

Najbliži pogotku za domaći sastav bio je bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić koji je u 81. minuti, sa ruba 16 metara, pucao malo preko gola. Kazna za prerano zatvaranje (izašli Borriello i Perrotta) Rome stigla je u 88. minuti susreta kada je Roberto Vitiello, nakon obrane Lobonta, odbijanac pospremio u suprotnu stranu rumunjskog vratara.

Ovim remijem obje momčadi imaju sada dva boda od mogućih devet što ih svrstava na diobu 14. mjesta zajedno s aktualnim prvakom Italije Milanom.