Gube tlo pod nogama

Norwich šokirao 'Spurse' u Londonu: Modriću i društvu visi Liga prvaka!

U prve tri odigrane utakmice 33. kola engleskog nogometnog prvenstva najveće je iznenađenje svakako napravio Norwich City koji je s 2-1 slavio na gostovanju kod Tottenhama na White Hart Laneu...

''Spursima'' je to treći ovosezonski domaći poraz koji im je zadao težak udarac u borbi za mjesta koja vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Naime, trenutno Tottenham drži četvrto mjesto, posljednje koje u LP vodi kroz kvalifikacije, a njihovo je posrtanje danas iskoristio Newcastle koji je slavio 2-0 kod kuće protiv Boltona i stigao u bodovni egal sa sjevernolondonskim klubom. Također, kasnije večeras Chelsea će imati priliku bodovno sustići Tottenham pobijedi li na gostovanju kod Fulhama.

szólj hozzá: Tottenham Norwich 0:1

"Kanarinci" su prvi gol zabili u 13. minuti kada je Anthony Pilkington poentirao nakon niza grešaka Tottenhamove obrane. Prvo je Younes Kaboul izgubio loptu na tridesetak metara ispred svojeg gola, a potom je "obrana spursa" u fliperu ispred vlastitog gola propustila izbiti loptu, nakon čega je Pilkington udarcem u donji desni kut savladao Brada Friedela.

szólj hozzá: Tottenham Norwich 1:1 Defoe

Tottenham se vratio u 33. minuti kada je Jermain Defoe prebacio gostujućeg golmana nakon asistencije Jakea Livermorea i u tim se trenucima očekivalo da će doći do potpunog preokreta. No, gosti su mislili drugačije, pa je tako neshvatljivu mlitavost obrane "spursa" u 66. minuti iskoristio Elliott Bennett i udarcem s ruba šesnaesterca zatresao mrežu i postigao svoj prvi ovosezonski gol.

szólj hozzá: Tottenham Norwich 1:2 Bennett

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za "spurse" i istaknuo se posebno lijepom asistencijom za Garetha Balea u 64. minuti, nakon koje je Velšanin uzdrmao gredu. Niko Kranjčar odgledao je cijeli susret s klupe za pričuve.

Everton je na Goodison Parku isprašio Sunderland s 4-0 golovima Magayea Gueyea, Stevena Pienaara, Leona Osmana i Jacka Colbacka. Hrvatskog napadača Nikicu Jelavića menadžer Evertona Davis Moyes odmarao je za predstojeći ogled polufinala FA Cupa protiv Liverpoola, pa tako nije uopće bio u kadru.

U posljednjoj dosad odigranoj utakmici Newcastle je protiv Boltona slavio golovima Hatema Ben Arfe i Papissa Dembe Cissea. Ovaj potonji gol bio je jubilarni 900. premierligaški ove sezone, a senegalskom napadaču bio je to šesti ligaški gol u isto toliko utakmica za "svrake" na Sports Direct Areni.

Ivan Klasnić zaigrao je za Bolton od 82. minute. (TS)