Perišić igrao

Njemački kup bez šokova: Uvjerljive pobjede Dortmunda i Schalkea

Odigrano je prvih osam utakmica 2. kola Njemačkog nogometnog kupa, a iznenađenja nije bilo. Svi su prvoligaši prošli dalje…

Najuvjerljiviji su bili aktualni prvaci, nogometaši dortmundske Borussije, koji su kao gosti svladali drugoligaša Aalen s 4-1. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta za ''crno-žute'' i započeo akciju za četvrti pogodak koji je postigao Julian Schieber. Osim njega, strijelci za momčad Jürgena Kloppa su bili i Mats Hummels, Marcel Schmelzer i Mario Götze, dok je za domaće u završnici pogodio Michael Klauβ.

Schalke je s 3-0 bio bolji od drugoligaša Sandhausena, a pogotke su postigli Ibrahim Afellay, Ciprian Marica i Klaas-Jan Huntelaar. Mainz je bez Ivana Klasnića nadigrao Erzgebirge Aue s 2-0, dok je Freiburg kao gost istim rezultatom pobijedio Braunschweig. Ivan Santini nije ulazio s klupe za goste za koje je cijelu utakmicu odigrao Mensur Mujdža, baš kao i Damir Vrančić za domaće.

Četvrtoligaš Berliner AK 07, koji je kolo ranije s 4-0 izbacio Hoffenheim, nije nastavio sa senzacijama. U šesnaestini finala ga je s 3-0 pobijedio 1860 München u čijem je dresu od 79. minute igrao Marin Tomasov. (TS)