Impresivni 'Elf'

Njemačka deklasirala Nizozemsku, Urugvaj iznenadio Italiju

Njemačka nogometna reprezentacija pobijedila je u prijateljskoj utakmici Nizozemsku s 3-0 na Imtech Areni u Hamburgu...

Kao što su i najavljivali, i Nijemci i Nizozemci su pristupili ogledu kao da je u pitanju službena, natjecateljska, a ne tek prijateljska utakmica. Nijemci su bili daleko bolji i efikasniji, te su potpuno zasluženo proslavili uvjerljivu pobjedu. Zabili su tri gola nakon lijepih, brzih akcija, a strijelci su bili Müller u 15. minuti, Klose u 26. i Özil u 66. minuti.

Miroslav Klose je bio junak utakmice. Jedan gol je zabio, preostala dva je namjestio. Mogao se još dva puta upisati u strijelce. Svejedno, i s ovim jednim golom je stigao do brojke od 63 gola za ''elf'' i sada ga još samo pet golova dijeli od legendarnog Gerda Müllera, najboljeg njemačkog strijelca svih vremena.

Njemačka je pobijedila Nizozemsku prvi puta nakon 1996. godine.

Urugvaj je na Olimpijskom stadionu u Rimu pobijedio Italiju s 1-0. Pogodak je postigao Sebastian Fernandez, napadač Malage koji je obično rezerva u urugvajskoj reprezentaciji, već u 3. minuti susreta. Urugvajci su igrali bez Suareza i Forlana, ali su svejedno opravdali status vrlo jake i moćne selekcije koja je ove godine osvojila Copa Americu, te i nakon toga niže odlične rezultate. Talijani su nakon primljenog gola dominirali igralištem, ali nisu pronašli put do mreže Urugvajaca.

szólj hozzá: Germany 3-0 Holland

Engleska je na Wembleyju pobijedila Švedsku s 1-0, autogolom Majstorovica u 22. minuti. Stewart Downing je ubacio s lijeve strane, a Gareth Barry je pomislio da je on strijelac 2000. gola Engleza. No, usporena snimka je pokazala kako je ipak u pitanju autogol. Bobby Zamora i Jack Rodwell, koji su po prvi puta startali u početnoj postavi ''tri lava'', propustili su šanse za povećanje vodstva, ali pobjeda Engleza nije dolazila u pitanje.

Engleska je pobijedila Švedsku prvi puta nakon 43 godine. Englezi su tako prošli cijelu 2011. godinu bez poraza, upisali su šest pobjeda i tri remija, te su u svih devet utakmica zabili barem jedan gol.

Francuska i Belgija odigrali su na Stade de Franceu skromnih 0-0.

Domaćini Europskog prvenstva, Ukrajina i Poljska, bili su uspješni i ostvarili su pobjede zahvaljujući golovima u završnicama svojih utakmica.

Ukrajina je u Lvivu pobijedila Austriju s 2-1, a pobjednički gol zabio je Marko Dević u prvoj minuti sučeve nadoknade.

Poljska je kao domaćin pobijedila Mađarsku s 2-1 zahvaljujući golu Lewandovskog u 86. minuti.

Rumunjska je u Altachu pobijedila Grčku s 3-1. Za Rumunje su zabili Torje u 17. minuti, Tanase u 61. i Chipciu u 81. minuti, dok je jedini gol za Grčku, koja je bila ispred Hrvatske u kvalifikacijskoj skupini za Euro, postigao Karagounis u 34. minuti.

Danska je do 57. minute gubila u Esbjergu od Finske s 1-0, a onda su Agger i Bendtner u samo tri minute donijeli Danskoj preokret i pobjedu.