Barcina strašna pobjednička serija konačno je gotova!

Nogometaši Athletica iz Bilbaa su uspjeli izvući "živu glavu" na Camp Nou, te su u prvoj utakmici osmine finala španjolskog Kupa kralja odigrali 0-0 kod Barcelone...

Uzvratna se utakmica igra 5. siječnja, u središtu Baskije, te će se vjerojatno Barcelona morati mučiti za prolazak u četvrtfinale.

Athletic je odlično parirao Barceloni tijekom prvog poluvremena, kada su bili ravnopravni suparnik, te prijetili jednakom snagom kao i Barcelona. No, u drugom dijelu su u igru za domaćina ušli Leo Messi i David Villa, pa je kompletirana momčad Barcelone potpuno zagospodarila travnjakom.

Praktički se nije izlazilo iz polovice gostiju. Šanse su frcale svakih nekoliko minuta, no Athletic nije posustao u kvalitetnoj i požrtvovanoj obrani, te su odigrali utakmicu bez pogodaka.

Recimo da je ovim prekinut niz Barcelone od deset pobjeda zaredom u kojima je zabila nevjerojatna 42 pogotka. Isto tako, Barcelona je prije ovog ogleda u zadnjih 16 nastupa imala 15 pobjeda i jedan remi (izvukao ga je FC Kopenhagen u Ligi prvaka 1-1).

U drugom ogledu je Deportivo kod drugoligaša Cordobe odigrao 1-1, ali i stvorio dobru situaciju prije uzvrata. Strijelac pogotka za Deportivo je bio Riki u 17. minuti, udarcem s bijele točke, dok je izjednačio Diaz u 70. minuti. U večernjem terminu igraju na Mestalli Valencija i Villarreal.

Ostalih se pet utakmica osmine finala igra u srijedu.