Vukojeviću prvo poluvrijeme

Niko Kranjčar na klupi, Dinamo izgubio prvi put u sezoni

Nogometaši kijevskog Dinama u šestom su kolu ukrajinske Premierlige ubilježili prvi ovosezonski poraz. Vorskla Poltava je pred svojim navijačima slavila s 1-0…

Jedini je strijelac u 25. minuti bio Artem Gromov. Zanimljivo, za Vorsklu je ovo tek druga pobjeda ove sezone. U dosadašnjih je pet kola skupila čak četiri poraza i u dvoboj protiv Dinama je ušla kao autsajder.

Iskoristila je, međutim, slabo izdanje Kijevljana za koje je Ognjen Vukojević odigrao samo prvo poluvrijeme, dok Niko Kranjčar nije ulazio s klupe za pričuve. Dinamo je do subote imao pet pobjeda u pet kola, baš kao i prvak Šahtar, koji u nedjelju gostuje kod Černomoreca.

Krivbas i Dnjipro su odigrali neodlučeno 0-0. Za domaće je cijelu utakmicu odigrao Mladen Bartulović, dok je kod gostiju Nikola Kalinić igrao do 64. minute, a Ivan Strinić je ušao na startu drugog poluvremena.