To je stari Niko

Niko Kranjčar 'eksplodirao' u Dinamu: Pogledajte sjajna dva pogotka

Hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar ugradio je dva pogotka u pobjedi svog Dinama iz Kijeva u sklopu 5. kola ukrajinske Premier lige...

Dinamo je na Olimpijskom stadionu u Kijevu s glatkih 4-1 riješio "problem" zvan Volin, a naš reprezentativac bio je strijelac prvog, odnosno trećeg pogotka. Na asistenciju Dudua u 22. minuti prvog poluvremena Kranjčar je zabio za vodstvo Kijevljana 1-0, a potom je u 5. minuti nastavka, nakon dodavanja Huseva, zabio za povećanje na 3-1. Bila su to prva dva pogotka za Kranjčara u kijevskom dresu kada su službene utakmice u pitanju.

Preostala dva pogotka za Dinamo postigao je Brown Ideye, dok je jedini strijelac za goste bio Ramon Lopes. Drugi hrvatski reprezentativac u kijevskom dresu, Ognjen Vukojević, cijeli je susret odgledao s klupe za pričuve.

Istim rezultatom je slavio i najveći rival Dinama – Šahtar iz Donjecka. Šahtar je dvama pogocima Henrika Mitarjana, te jednim Marka Devića i Alexa Teixeire slavio protiv gostujuće Vorskle. Jedini pogodak za goste postigao je Albanac Ahmed Januzi.

Hrvatski reprezentativac i kapetan Šahtara, Darijo Srna, odigrao je svih 90 minuta za momčad iz Donjecka, dok je Eduardo da Silva susret otpratio s tribine.(TS)

Ukrajinska Premier liga, 5. kolo:

Dinamo Kijev - Volin 4-1 (Kranjčar 22, 50, Ideye 29, 90+1 / Lopes 33)
Šahtar Donjeck - Vorskla 4-1 (Mitarjan 8, 58, Dević 18, Teixeira 69 / Januzi 38)
Redoslijed: 1. Šahtar 15, 2. Dinamo Kijev 15, 3. Dnjipro 13, 4. Zorja 9...