Povijesna večer Iginle

NHL liga: Osveta Vancouver Canucksa u reprizi finala

U prvoj utakmici koju su Bruinsi i Canucksi igrali nakon lanjskog finala doigravanja NHL lige kanadska je momčad u Bostonu slavila 4-3 pobjedu...

Istim su rezultatom finalnu seriju, a time i Stanley Cup, dobili Bruinsi nakon što su slavili u dvjema posljednjim utakmicama, prvi put nakon 39 godina suše.

Tri od četiri gola zabili su doprvaci prvacima u situacijama s igračem više na ledu. Najbolja su momčad Canucksi po tom kriteriju u cijeloj ligi.

Henrik Sedin zabio je jedan takav 13 sekundi prije isteka druge trećine za 3-2 vodstvo. Cody Hodgson odmah je na početku posljednje dionice igre povećao na 4-2, a Boston je do kraja tek uspio smanjiti preko češkog centra Davida Krejčija.

Pobjedom su Canucksi potvrdili status najbolje momčadi na Zapadu. Prate ih St. Louis i San Jose. Bluesi su na svom ledu u subotu deklasirali Colorado Avalanche 4-0 došavši do 17. ovosezonske domaće pobjede. Najučinkovitija su domaća momčad lige.

Do 12. su pak uzastopne domaće pobjede protiv Washington Capitalsa došli Sharksi, koji su u Shark Tank Centeru nadigrali momčad iz glavnog grada 5-2.

Toronto Maple Leafsi pred svojom su publikom golom Joffreyja Lupula u 48. minuti došli do 4-3 pobjede nad Detroit Red Wingsima premda su prije toga upropastili 3-0 vodstvo.

Hokejaši Philadelphia Flyersa pobijedili su kao domaćini Ottawa Senatorse 3-2. Hat-trick je za pobjednički sastav zabio Danny Briere, pri čemu je pobjedički pogodak postigao šest sekundi prije isteka vremena u produžetku.

Vijest dana u NHL ligi svakako je 500. pogodak u karijeri Jaromea Iginle. Legendarni 34-godišnji napadač Calgary Flamesa postigao ga je u domaćoj 3-1 pobjedi nad Minnesotom zabivši za 2-0 nakon osam minuta i 33 sekunde igre u trećoj trećini.

Postao je Iginla time 42. igrač u povijesti lige koji je probio granicu od 500 golova, te 15. koji je to učinio u dresu jednog kluba.

6. Nashville 41 18 4 4 15 48
7. Minnesota 42 16 5 6 15 48