Mandžukić asistent u porazu

Nezaustavljivom Dortmundu velika pobjeda i novi rekord Bundeslige!

Nakon što su u srijedu pobijedili Bayern 1-0, nogometaši dortmundske Borussije slavili su i u drugom velikom derbiju. U Gelsenkirchenu su nadigrali Schalke 2-1 u 31. kolu Bundeslige...

Ogled dva ljuta rivala bolje su započeli domaćini koji su u 9. minuti poveli 1-0. Nakon kornera s lijeve strane odbijenu je loptu na rubu kaznenog prostora primio Farfan i snažnim udarcem kroz šumu nogu pogodio lijevu stranu gola nemoćnog Weidenfellera. No, vrlo brzo su se aktualni prvaci pribrali, a poravnanje je stiglo već u 17. minuti. Fantastičan je pogodak postigao, inače desni branič, Poljak Lukasz Piszczek, koji je loptu primio na lijevoj strani uz rub kaznenog prostora, te iz dosta teške pozicije odličnim udarcem ljevicom u suprotnu stranu matirao Unnerstalla. Bio je to četvrti gol poljskog reprezentativca ove sezone, a sve ih je upisao na strani.

szólj hozzá: Schalke Dortmund 1:2 ALL GOALS

Do pobjede su gosti stigli pogotkom svog kapetana Kehla u 63. minuti. Nakon kornera s lijeve strane nespretno je loptu pred noge Kehlu spustio branič Schalkea Metzelder, a gostujućem kapetanu nije bilo teško s dva do tri metra ubaciti loptu u mrežu. Zanimljiv je podatak da se nastavila tradicija koja kaže da kada Kehl zabije Borussija ne gubi. Od 17 utakmica u kojima je kapetan "žuto-crnih“ poentirao, Borussija je dobila njih 12, a preostalih pet okončano je remijem.

Aktualni prvak koji je ovom pobjedom stigao vrlo blizu obrani naslova postavio je novi bundesligaški rekord. Naime, nisu poraženi već 25 utakmica u nizu...

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u igru je kod gostiju ušao u 81. minuti umjesto još jednog Poljaka, Blaszczykowskog.

Wolfsburg je nakon serije od četiri pobjede sada ponovo u rezultatskoj krizi nakon što je upisao treći uzastopni, a drugi domaći poraz. I dok se onaj od dortmundske Borussije i može opravdati, današnji od Augsburga baš i ne. Tešku je pogrešku u 13. minuti napravio domaći branič Madlung kada je dugo oklijevao u izbacivanju lopte iz vlastitog kaznenog prostora. U blok mu je stigao Oehrl od kojeg se lopta u visokom luku odbila u mrežu. U koprodukciji ove sezone vrlo dobrog napadačkog dueta Felixa Magatha, MandžukićHelmes, Wolfsburg je uspio izjednačiti. Zbilo se to u 27. minuti kada je Mandžukić idealno glavom spustio loptu Helmesu koji iz okreta precizno pogađa donji desni kut za 1-1. No, Augsburg je do velikih bodova u borbi za spas stigao u 88. minuti preko Langkampa. Hrvatski je napadač Mario Mandžukić odigrao cijelu utakmicu za Wolfsburg.

Dramatično je bilo u Leverkusenu gdje je Bayer imao 2-1, igrača više i penal protiv Herthe. Međutim, prvo je Rolfesu gostujući vratar Kraft sjajno obranio neloše izveden jedanaesterac, a potom je Torun iz dvije kontre okrenuo rezultat na stranu Berlinčana. Ipak, bod "apotekarima“ spašava Kieβling svojim drugim pogotkom na utakmici u 84. minuti. Recimo i da je po prvi puta na klupi Bayera bio Vedran Ćorluka koji je konačno zaliječio Ahilovu tetivu ozlijeđenu još u prijateljskom susretu reprezentacija Hrvatske i Švedske.

Vrijednu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je HSV koji je s 1-0 bio bolji od gostiju iz Hannovera. Jedini strijelac bio je Son, a od dvojice Hrvata u redovima hamburške momčadi Ivo Iličević je igrao do 72. minute, dok Mladen Petrić nije bio niti na klupi.

Definitivno je nakon ovog kola postalo da će bivši trener Hajduka, Bugarin Krasimir Balakov, naredne sezone biti trener drugoligaškog kluba. Kaiserslautern je, naime, doživio novi neuspjeh na svom terenu gdje je Nürnberg lakoćom s 2-0 uzeo sva tri boda. Kaiserslautern je sada na nizu od 21 utakmice bez pobjede u Bundesligi što je drugi takav negativan niz u povijesti. Lošija je po tom pitanju bila tek Tasmania Berlin koja je daleke 1966. odigrala 31 susret u elitnom rangu njemačkog nogometa bez ijedne pobjede. (TS)

Bundesliga, 31. kolo:

Schalke – Borussija Dortmund 1-2 (Farfan 9 / Piszczek 17, Kehl 63)

HSV – Hannover 1-0 (Son 12)

Kaiserslautern – Nürnberg 0-2 (Didavi 42, Pekhart 73)

Bayer Leverkusen – Hertha 3-3 (Schürrle 44, Kieβling 51, 84 / Lasogga 62, Torun 71, 77)

Wolfsburg – Augsburg 1-2 (Helmes 27 / Oehrl 13, Langkamp 88)