'Slomio kičmu protivniku'

Neymar u akciji! Pogledajte njegov novi nevjerojatni dribling

Mladi brazilski 'čarobnjak s loptom' Neymar i dalje nastavlja oduševljavati svojim potezima.

U utakmici 27. kola brazilskog prvenstva Neymar je sa svojim Santosom gostovao kod Fluminensea. Mladi Brazilac je svoju momčad doveo u vodstvo u 32. minuti utakmice, ali to nije bilo dovoljno da se Santos s gostovanja vrati s bilo čim drugim osim minimalnim porazom. Fluminense je slavio s 3-2 i na taj način se zadržao u borbi za sam vrh tablice. Trenutno se taj klub nalazi na 5. mjestu s 5 bodova zaostatka za vodećom Vasco Gamom. Santos se s druge strane nalazi na razočaravajućem 13. mjestu, ali s još uvijek dostižnih 10 bodova razlike u odnosu na mjesta koja klubovima donosi nastup u Copa Libertadores.

Neymar je osim svojim pogotkom oduševio i još jednim sjajnim driblingom iz svog repertoara. U jednom trenutku je primio loptu na lijevoj strani, a prišao mu je Fluminenseov igrač Dinguinho koji ga je pokušao zaustaviti. Međutim, Neymar je loptu svojem čuvaru 'provukao' kroz noge i potpuno promijenio smjer kretanja pa je Dinguinho završio na stražnjici. U nastavku je Neymar odigrao lijepi 'dupli pas' sa svojim suigračem, ali to nije rezultiralo novim pogotkom.

Izgleda da Fluminense posebno inspirira mladog Brazilca za čije će se usluge bore europski giganti, a po natpisima različitih medija izgleda da je najbliže prelasku u Real iz Madrida. Naime, kada su se Santos i Fluminense susreli krajem kolovoza, Neymar je svom čuvaru prodao nevjerojatni 'sombrero', a taj potez je obišao cijeli svijet.

Inače, Neymar je posljednjih dana očigledno u dobroj 'dribling fazi'. U prijateljskoj utakmici koju je brazilska reprezentacija igrala prošlog tjedna s Argentinom Neymar je driblingom potpuno izludio Cristiana Cellaya