Newcastle 'utrpao' tri gola Liverpoolu, 10. gol Carrolla

Alan Pardew, novi menadžer Newcastlea, teško je mogao zamisliti bolji početak svog mandata od pobjede na St James' Parku protiv Liverpoola 3-1, u ogledu 17. kola Premiershipa...

Samo dva boda osvojila je momčad Newcastlea u proteklih pet kola. Stoga je bivši menadžer Chris Hughton dobio otkaz, a na njegovo mjesto stigao je Alan Pardew, koji je s klubom potpisao ugovor na pet i pol godina. Njegovi nogometaši podarili su mu krasan početak, te su potpuno zasluženo stigli do pobjede kojom su prekinuli crni niz, iako je kapetan Kevin Nolan prvi gol u 15. minuti zabio iz očiglednog zaleđa. Carroll mu je glavom spustio loptu, a Nolan je iz blizine poentirao, ali je prilikom Carrollovog dodavanja bio bliži Reini od svih gostujućih igrača.

Liverpool je do izjednačenja preko Kuyta u 49. minuti. Nizozemac je tukao lijevom nogom iz ne osobito dobre situacije, ali se lopta odbila od Taylorove noge, malo promijenila smjer i završila u mreži.

Odmah nakon toga je Fernando Torres propustio zabiti iz čiste šanse. No, do kraja utakmice su domaćini bili i bolji i borbeniji, kao da su više željeli pobjedu, pa su je na kraju zasluženo i dohvatili. U 80. minuti je Joey Barton bio brži na lopti od loše Liverpoolove obrane, te ju je spretno progurao pored Reine. U prvoj minuti sudačke nadoknade se Andy Carroll odlučio na šut iz daljine, s više od 20 metara. U njegovoj blizini su bila četvorica ''crvenih'', ali se nitko od njih nije odlučio krenuti u blok, svi su samo stajali i gledali, pa je Carroll preciznim udarcem u kut matirao Reinu. Bio je to njegov jubilarni, 10. pogodak ove sezone u Premiershipu.

Newcastle je tako prekinuo crni niz od pet utakmica bez pobjede, a Liverpool je još jednom ponudio lošu i neinventivnu igru na gostujućim travnjacima, s puno alibi poteza i bez preuzimanja odgovornosti. Ovo je ''redsima'' bio već šesti gostujući poraz ove sezone u Premiershipu u devetom nastupu. Dobili su samo jednu utakmicu.

Liverpool je u posljednje četiri prvenstvene utakmice protiv Newcastlea ostvario četiri uvjerljive pobjede, ali ovo je bila večer Alana Pardewa i njegovih igrača...

Premiership, 17. kolo:

West Ham – Manchester City 1-3 (Tomkins 89 / Toure 30, Green 73 – ag, Johnson 81)
Aston Villa – West Bromwich 2-1 (Downing 25, Heskey 80 / Scharner 89)
Everton – Wigan 0-0
Fulham – Sunderland 0-0
Stoke – Blackpool 0-1 (Campbell 48)
Newcastle – Liverpool 3-1 (Nolan 15, Barton 80, Carroll 90+1 / Kuyt 49)