Francuska veza

Newcastle šokirao Chelsea, Mourinho bez slavlja na St. James Parku

U prvoj utakmici 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle je na svom St James' Parku savladao Chelsea 2:0.

Svrake su tako nanijele momčadi Josea Mourinha drugi ovosezonski poraz, a učinile su to golovima u drugom poluvremenu.

Newcastle je poveo u 68. minuti golom Yoanna Gouffrana koji je glavom s ruba peterca pospremio ubacivanje Yohana Cabayea. Konačnih je 2:0 postavio Loic Remy u 89. minuti udarcem s nekih 11 metara. Lopta je od vratnice završila u mreži Petra Čecha.

Zanimljivo, Mourinho je dosad bez premierligaške pobjede na St James' Parku u četiri utakmice koje je ondje vodio kao menadžer. Newcastleu je ovo bila četvrta ovosezonska pobjeda i na ligaškoj ljestvici skočili su barem privremeno na deveto mjesto.