Everton pobijedio

Newcastle i Norwich izborili ostanak, Sunderland još 'visi'

Nogometaši Norwicha i Newcastlea osigurali su ostanak u Premierligi, dok Sunderland još uvijek nije siguran…

Newcastle je slavio na gostovanju kod otpisanog QPR-a s 2-1, dok je Norwich s 4-0 deklasirao West Bromwich. I ''svrake'' i ''kanarinci'' sada imaju po 41 bod, a zahvaljujući činjenici da se u posljednjem kolu međusobno sastaju Wigan i Aston Villa, jasno je da više ne mogu ispasti. Sunderland je, pak, odigrao 1-1 protiv Southamptona i s 39 bodova još uvijek nije siguran u spas, ali mogao bi biti u utorak ukoliko Wigan izgubi u gostima kod Arsenala.

David Moyes, koji će od sljedeće sezone voditi Manchester United, posljednji je put vodio Everton na Goodison Parku. Momčad mu je za oproštaj poklonila pobjedu protiv West Hama (2-0), a dvostruki je strijelac bio Kevin Mirallas. Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić ušao je u igru u 74. minuti umjesto Victora Anichebea. Everton je ovom pobjedom drugu sezonu zaredom osigurao status najbolje momčadi u gradu.

QPR vs NEW 1-2 (12.05.2013) by foogoals

Liverpoolu nije pomogla ni nedjeljna pobjeda 3-1 na gostovanju kod Fulhama u čijem kadru nije bilo ozlijeđenog Mladena Petrića. Domaći su poveli u 33. minuti pogotkom Dimitra Berbatova, ali ''redsi'' su do kraja preokrenuli uz hat-trick Daniela Sturridgea. U prvih 13 nastupa za Liverpool u Premierligi bivši napadač Chelseaja je postigao deset pogodaka. (TS)