Baš nema sreće

Nevjerojatno: Zabio gol, pa slomio nos!

Bivši kapetan njemačke nogometne reprezentacije Michael Ballack (35) vrlo je vjerojatno slomio nos u dvoboju 11. bundesligaškog kola na gostovanju njegovog Bayera kod Freiburga...

Ballack je svom klubu u spomenutom susretu donio pobjedu 1-0 golom u 2. minuti, njegovim prvim bundesligaškim golom od 13. svibnja 2006. godine kada se upisao u strijelce kao igrač minhenskog Bayerna. Učinio je to iz neposredne blizine nakon asistencije Manuela Friedricha.

U nastavku susreta Freiburg je bio opasnija momčad na travnjaku, ali nije uspijevao matirati vratara "apotekara" Bernda Lena.

Bayer je tako došao do pete ovosezonske pobjede, treće gostujuće, a s nova tri boda preskočio je barem privremeno Hoffenheim na osmom mjestu ljestvice. Freiburg je ostao prikovan za samo začelje s tek sedam bodova na kontu.

Junak slavlja u Freiburgu Ballack, nažalost nije dočekao kraj utakmice.

"Izgleda loše, kao da je Michael slomio nos", komentirao je trener "apotekara" Robin Dutt koji je Ballacka povukao iz igre u 65. minuti, nakon što se sudario s protivničkim igračem Janom Rosenthalom.

Kasnije pretrage potvrdila su nagađanja. Zasad nije poznato hoće li bivši kapetan "elfa" zbog spomenute ozljede morati izbivati s travnjaka, ili će zaigrati sa zaštitnom maskom već u utorak u dvoboju 4. kola Lige prvaka protiv Valencije na Mestalli.