Krizi nema kraja

Hrvatski napadač zabio sjajan pogodak, a momčad svejedno izgubila!

Nogometaši Schalkea u 8. kolu Bundeslige na gostovanju su svladali HSV 2-1, a jedini strijelac za domaćine bio je hrvatski reprezentativac Mladen Petrić...

I nakon 8. kola momčad iz Hamburga čvrsto je prikovana na dno ljestvice upisavši 6. prvenstveni poraz. Na krilima nizozemskog napadača Klaasa Jana Huntelaara, koji je bio dvostruki strijelac, Schalke je došao do pobjede nad HSV-om, iako su domaćini pri rezultatu 1-1 propustili nekoliko izvrsnih prigoda.

Inače, Huntelaar je doveo goste u vodstvo u 13. minuti, a napadačka igra HSV-u se isplatila u 37. kada je na dodavanje mladog Nijemca kineskog podrijetle Zhi-Gin Lama, Petrić primio loptu malo s lijeva u kaznenom prostoru Schalkea, lijepo si gurnuo u for i zatim precizno lijevom nogom pogodio bliži kut gostujućeg vratara koji je malo dodirnuo loptu, ali nije mogao više od toga. Bio je to treći prvenstveni pogodak Petrića ove sezone.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Hannover je došao do pobjede nad Werderom 3-2 ponajprije zahvaljujući norveškom napadaču Mohammedu Abdellaoueu koji je postigao hat-trick. Ukupno je zabio 6 golova u 5 utakmica, a Werderu je presudio prvo iz penala u 2. minuti, te u 38. i 60. Porazom Werdera Bayern je zadržao 3 boda viška na čelu ljestvice.