Sucu kazna?

Nevjerojatni Neymar dao četiri gola pa ga dres tražio - sudac!

Novi dokaz velikog talenta i argument zašto se za njega bore gotovo svi najveći europski klubovi ponudio je u subotu 19-godišnji brazilski napadač Neymar.

S četiri je pogotka predvodio svoj Santos do pobjede 4-1 protiv Atletico Paranaensea u 32. kolu Serije A. Neymar je seriju otvorio pogotkom s bijele točke već u trećoj minuti, a nakon što je Joffre Guerron izjednačio u 51. minuti, jedan od najtalentiranijih nogometaša današnjice je u 54. minuti novim golom iz kaznenog udarca vratio prednost Santosu.

Samo dvije minute kasnije je kompletirao hat-trick, da bi u 70. minuti došao i do "pokera" golova. Sa subotnjim učinkom sada u karijeri na kontu ima već 59 ligaških golova za Santos. Koliko je Neymarova subotnja predstava bila impresivna dokazuje i podatak da ga je nakon posljednjeg zvižduka dres zatražio - sudac!

Želja mu se, međutim, nije ispunila jer je Neymar dres već ranije obećao svome suigraču Durvalu. No, cijela se priča nije nimalo svidjela treneru Atletica Antoniju Lopesu koji je od Brazilskog nogometnog saveza tražio da pokrene postupak protiv suca Francisca Carlosa Nascimenta.

U preostala dva subotnja dvoboja Botafogo je pobijedio Cruzeiro s 1-0 pogotkom urugvajskog "El Loca" Sebastiana Abreua, dok je aktualni prvak Fluminense s dva gola Rafaela Sobisa slavio s 2-1 kod Ceare.