Ovo je 'ruganje'

Nevjerojatna golijada Bayerna najavila pohod na titulu, prvak poražen

Nogometaši Bayerna lakoćom su nadigrali Freiburg pobijedivši na svojoj Allianz Areni s uvjerljivih 7-0 u petom kolu njemačkoga nogometnog prvenstva...

Potvrdili su Bavarci prvo mjesto na ljestvici odigravši sedmi put u osam posljednjih bundesligaških nastupa utakmicu bez primljenog gola. Ovo je njihova rekordna pobjeda na Allianz Areni uz identičnu ostvarenu protiv Hannovera u travnju prošle godine.

Četiri je gola za sastav Juppa Heynckesa zabio Mario Gomez, najbolji strijelac lige s osam golova. Svih osam zabio je u posljednjim trima bundesligaškim kolima, s time da je u prošlom, pri 3-0 gostujućoj pobjedi kod Kaiserslauterna, zabio hat-trick. Drugi je put u karijeri zabio četiri gola na utakmici, a prvi put u Bayernu. Posljednji je put u redovima bavarske momčadi isto postignuće za nogom pošlo Giovanneu Elberu 2002. godine.

Dva je pogotka, uz jednu asistenciju Gomezu, dodao Franck Ribery, dok je sedmi pogodak, za konačnih 7-0, bio djelo Nilsa Petersena. Ovoljetno pojačanje kluba iz Energie Cottbusa zabio je svoj premijerni pogodak za Bayern i premijerni pogodak u Bundesligi.

Sve je slabosti ponovno razotkrila dortmundska Borussia. Aktualni su prvaci na domaćem travnjaku izgubili od berlinske Herthe s 2-1, s tim da su kod 0-0, odnosno kod 1-0 vodstva, gosti dvaput pogodili okvir gola. Za 1-0 zabio je Brazilac Raffael u 49. minuti, a na 2-0 povisio Niemeyer u 81. uguravši u mrežu odbijanac golmana Weidenfehlera nakon udarca glavom hrvatskog kapetana gostiju Andrea Mijatovića (odigrao 90 minuta). Lewandowski je u 88. minuti uspio zabiti samo utješni pogodak za domaćine.

Ivan Perišić u redovima domaće momčadi igrao je od 58. minute. Dortmunđani su upisali već drugi ovosezonski poraz, te prvi domaći u Bundesligi nakon 18 utakmica. Loša je to najava za Arsenalovo gostovanje na Signal Iduna Parku u utorak u otvarajućem dvoboju Lige prvaka. Treba ipak reći da je Jürgen Klopp sastavio momčad bez najveće zvijezde: suspendiranog 19-godišnjeg veznjaka Marija Götzea.

Uvjerljivo (3-0) je Stuttgart kao domaćin nadigrao Hannover, odnosno Hoffenheim (4-0) na gostovanju Mainz. Sastav iz Sinsheima došao je do treće ovosezonske pobjede na krilima nizozemskoga krilnog napadača Ryana Babela koji je zabio dva pogotka.

Fantastično drugo mjesto na ljestvici i dalje drži Borussia iz Mönchengladbacha, koja je na svom stadionu pobijedila Kaiserslautern 1-0 krasnim volej-udarcem Venezuelca Juana Aranga u 58. minuti.