Za svaku pohvalu

Nevjerojatan fair-play: Pogledajte potez kakav se danas rijetko viđa

U posljednjoj subotnjoj utakmici 24. kola njemačke Bundeslige nogometaši Werdera iz Bremena slavili su na gostovanju kod Nürnberga s 2-0...

Werder je kao gost upisao tek treću ovosezonsku pobjedu, a slavio je pogocima Franca Di Santa u 40. minuti, odnosno Philippa Bargfrede u 68. Bremenski je sastav pobjedom pobjegao od vruće zone ispadanja, dok je Nürnberg ostavio jedno mjesto tri mjesta ispod sebe.

Doduše, najzanimljiviji trenutak na utakmici dogodio se kod vodstva Bremena 2-0 u drugom poluvremenu, kada je dosuđen jedanaesterac nakon što je Aaron Hunt pao u 16-ercu Nürnberga.

Napadač Werdera je, međutim, odlučio preokrenuti sudačku odluku tako što je odmah otišao do suca i sugerirao mu da tu nije bilo riječi o najstrožoj kazni. Glavni sudac prihvatio je njegov savjet i predao loptu Nürnbergu.

Nažalost, nikada nećemo saznati kako bi Hunt reagirao da je jedanaesterac dosuđen kod rezultata 0-0.