'Šišmiši' nadomak Lige prvaka

Neviđen pothvat Valencije: U uraganskih sedam minuta uništili Malagu

U uraganskih sedam minuta prvog poluvremena nogometaši Valencije su postigli četiri pogotka i na kraju slavili s 5-1 u derbiju 32. kola španjolskog prvenstva protiv Malage...

''Šišmiši'' su na svojoj Mestalli tako došli do važna tri boda u borbi za Ligu prvaka. Za četvrtoplasiranim Real Sociedadom sada zaostaju samo jedan bod, ali imaju i odigranu utakmicu više.

Kola su za Andalužane krenula nizbrdo u 25. minuti kada se lopta na nesretan način odbila od Martina Demichelisa, a Daniel Parejo je iskoristio ponuđeno i donio domaćima prednost. U 28. je minuti poslije ubacivanja Alyja Cissokha s lijeve strane za 2-0 zabio Roberto Soldado, a isti je igrač bio strijelac i dvije minute kasnije s bijele točke, nakon što je Demichelis u kaznenom prostoru srušio Evera Banegu. Soldado je ove sezone postigao 17 pogodaka u prvenstvu i trenutno je peti strijelac lige.

Nevjerojatnih je sedam minuta Valencije pogotkom za 4-0 zaključio Sergio Canales. U posljednjoj je minuti prvog dijela zaostatak Malage golom iz slobodnog udarca smanjio Julio Baptista, ali ako su gosti i pomislili da bi u nastavku mogli krenuti po preokret, nade im je brzo ugasio Banega pogotkom u 56. minuti. (TS)

Primera, 32. kolo:

Real Madrid - Betis 3-1 (Özil 45, 90, Benzema 57 / Molina 73 - 11m)

Granada - Valladolid 1-1 (El-Arabi 72 / Ebert 59)

Barcelona - Levante 1-0 (Fabregas 83)

Valencia - Malaga 5-1 (Parejo 25, Soldado 28, 30 - 11m, Canales 31, Banega 56 / Baptista 45)