Veliko iznenađenje

Nesavladivi Pletikosa i asistent Milić prejaki za lidera

Nogometaši Rostova režirali su veliko iznenađenje u prvoj utakmici 17. kola ruske Premierlige, pa su tako slavili u gostima kod lidera Zenita 2:0.

Prvi je to poraz na domaćem terenu Zenita tijekom ove sezone, a izuzetno važne uloge u pobjedničkoj su momčadi imala dvojica hrvatskih nogometaša. Reprezentativac Stipe Pletikosa je sjajno odradio posao među vratnicama svoje momčadi, te je izdržao sve domaće napade, dok je 24-godišnji Hrvoje Milić asistirao u 39. minuti strijelcu Kalačevu za 2:0 Rostova.

Strijelac prvog pogotka u 18. minuti bio je Djakov, a Rostov je time skočio do osmog mjesta na ljestvici.