Remi u derbiju dvaju Borussija

Nemogući promašaj Khela i kontroverzan gol M'gladbacha!

U prvoj nedjeljnoj utakmici 23. kola prve njemačke nogometne lige (Bundesliga) dvije Borussije, Mönchengladbach i Dortmund, podijelile su bodove odigravši u Mönchengladbachu 1-1...

Iako je aktualni prvak bio bolji tijekom većeg dijela utakmice, te je u 31. minuti i poveo preko Marija Götzea s bijele točke, domaća je momčad uzela bod, pomalo kontroverznim pogotkom u 67. minuti susreta.

Naime, u trenutku upućivanja lopte Luuk de Jong, kojem je lopta bila upućena, nalazio se u nedozvoljenoj situaciji, ali s loptom nije došao u kontakt, iako je u prvi trenutak prema njoj krenuo. Samim time je "poremetio" dortmundsku obranu, a loptu je na lijevoj strani napada uzeo Filip Daems. Ubačena lopta belgijskog nogometaša odbijena je prema vrhu šesnaesterca, gdje ju je, uz mali dodir gostujućeg braniča, Amin Younes neobranjivo poslao iza leđa Romana Weidenfellera.

d1-1 by Futbol2101

Imao je Dortmund veliku priliku uzeti sva tri boda s gostovanja u samom smiraju utakmice, ali je kapetan Sebastian Kehl promašio nemoguće! S peterca je lijevom nogom, njegovom "snažnijom", neometan promašio prazna vrata.

Posljednju utakmicu 23. kola igraju Greuther Fürth i Bayer Leverkusen, koji pobjedom ima priliku preskočiti dortmundski sastav na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. (TS)