Primera Division

Kakav šok: Barca pala u predgrađu Madrida, Real juri po naslov!

Može li Barcelona stići Real nakon velike prednosti koju imaju Mourinho i njegova momčad?

U predgrađu Madrida Gefate je pogotkom Valera u 67. minuti pobijedio Barcelonu 1:0.

Barcelona je tijekom cijele utakmice napadala, ali Getafe se odlično branio, a pred kraj utakmice imao je i dosta sreće. Naime, Barcelona je u posljednjih pet minuta "zapucala" nekoliko odličnih šansi, a najveću je propustio Lionel Messi kada je u sudačkoj nadoknadi izašao pred vratara Getafea Moyu i pogodio stativu. Real nakon pobjede protiv Atletica sada ima šest bodova više od drugoplasirane Barcelone.

Junak i strijelac pobjedonosnog pogotka je bio obrambeni igrač Juan Valera. Nakon kornera je Valera najbolje reagirao, te u gužvi glavom s nekoliko metara matirao Victora Valdesa.

Getafe 1-0 Barcelona Goal Offside by Anatolly7

Prije tog pogotka je Barcelona bila bolja, ali je relativno mlako napadala, te se teško nosila sa zgusnuto raspoređenom domaćom momčadi. Nakon pogotka je Barcelona pojačala brzinu, ali sve do 94. minute nisu imali pravu, stopostotnu šansu. Tada, u posljednjim trenucima utakmice, Messi je prsima primio loptu i lijevom nogom uputio udarac. Prevario je domaćeg vratara, ali se umjesto pogotka ispriječila stativa.

Završilo je tako 1-0 za Getafe, a Real sada ima čak šest bodova više od Barcelone. Katalonska momčad je tako ostala prilično neučinkovita ove sezone u gostima. U šest gostovanja su zabili samo osam pogodaka, a primjerice Leo Messi je samo jednom zabio izvan svog Camp Noua.

Real Sociedad je bio posljednji klub koji je u prvenstvu pobijedio Barcelonu. Dogodilo se to 30. travnja i bilo je 2-1 u San Sebastianu.

''Ako rano uspijete otvoriti utakmicu i postići gol, onda je lako, ali nama to nije uspjelo ovoga puta. Ništa ne sugerira da je momčad kriva, dobro su trenirali, dobro su jeli i odmorili su se dovoljno. Stvarali smo prilike, ali nije išlo'', rekao je Guardiola nakon prvog ovosezonskog Barçinog poraza koji ih je doveo na šest bodova zaostatka za najvećim rivalom po prvi put od sezone 2007/08.

''Ima se još puno za igrati u prvenstvu. Danas moramo čestitati našim protivnicima i premda mislim da nisu bili bolji, oni su pobijedili. Mislim da smo općenito odigrali vrlo dobru utakmicu. Usprkos porazu, ponovo ćemo se podići i ići prema naprijed'', zaključio je Barçin trener.

''Ništa nije gotovo, uskoro igramo međusobnu utakmicu protiv njih i možemo ih pobijediti u Madridu. Ali šteta što smo im dopustili da nam pobjegnu. Sada moramo ići od utakmice do utakmice. Imali smo prilika, ali njihov vratar bio je vrlo dobar. Ne tražim isprike, ali nismo iskoristili naše prilike i to nam se obilo u glavu'', komentirao je Barçin napadač David Villa.

3.12. Sporting Gijon Real Madrid

---------------------------------------------------------------------------------

Tijek utakmice:

90' Utakmica ja završena. Getafe je pobijedio Barcelonu sa 1:0.

90' Prava opsada vrata Getafija, Messi je u posljednjim trenucima utakmice pogodio stativu.

90' Poništen je pogodak Barceloni zbog zaleđa.

87' Dobra šansa za Getafe, ali Miku puca pokraj gola.

80' Pedro je dobro pucao u bliži kut, ali Moya brani.

67' GOOOL!!!! Valera je doveo u vodstvo Getafe. Sarabia je nabacio, a Valera udarcem glavom pospremio loptu iza Valdesa.

65' Nastavlja se pritisak Barcelone, ali Getafe sve češće prijeti iz kontri.

45' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena, Getafe drži "nulu" protiv Barcelone.

42' Miku je dobro prošao po desnoj strani, ubacio je u sredinu, ali Castro puca pokraj gola Barcelone.

37' Velika šansa za Barcelonu, ali Alexis ne uspijeva zabiti iz neposredne blizine.

30' U prvih pola sata igre Barcelona kontrolira igru i konstatno napada, ali za sada nije imala ni jednu stopostotnu šansu.

Nakon što je Real u gradskom derbiju protiv Atletica ostvario novu pobjedu, Barcelona je pod imperativom trijumfa u susretu s Getafeom.

Sastavi:

Getafe: Moyà; Valera, Cata, Rafa, Mané; Lacen, Casquero, Míchel; Sarabia, Diego Castro, Miku

Barcelona: Valdés; Alves, Piqué, Abidal, Maxwell; Busquets, Xavi, Thiago; Alexis, Villa, Leo Messi