Uoči velikog derbija

Nedjelja četvorki u Serie A: Juve i Roma se odvajaju

Juventus i Roma, vodeći sastavi talijanskog prvenstva, upisali su uvjerljive pobjede u ogledima 17. prvenstvene runde.

Juventus je devetu uzastopnu pobjedu ostvario svladavši u gostima Atalantu s 4:1. Prethodnih osam pobjeda je Stara dama ostvarila bez primljenog gola, a u Bergamu je prekinula seriju od 744 minute ligaškog nogometa bez primljenog pogotka. To se dogodilo u 15. minuti utakmice kada je Morales zabio za Atalantu i poravnao na 1:1. Prije toga je Tevez zabio već u 6. minuti za vodstvo aktualnog prvaka. U nastavku je Juventus trima golovima osigurao uvjerljivu pobjedu, a pogotke su postigli Pogba u 46. minuti, Llorene u 75. i Vidal u 79. minuti.

Atalanta 1-4 Juventus (All Goals) 22... by ourmatch

Uvjerljiva je bila i Roma, koja je na Olimpicu svladala Cataniju s 4:0. Benatia je zabio dva gola za Vučicu, a Destro i Gervinho po jedan. Roma za vodećim Juventusom zaostaje pet bodova, a upravo će ta dva kluba u Torinu 5. siječnja odigrati veliki derbi iduće runde.

AS Roma 4-0 Catania (All Goals) 22.12 ourmatch.net by ourmatch

Luca Toni, 36-godišnji veteran, zabio je dva gola u domaćoj pobjedi Verone protiv Lazija 4:1. Istim rezultatom je Torino kod kuće pobijedio Chievo. Dva pogotka za domaćine zabio je Alessio Cerci, jedan u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a jedan u dodatnom vremenu u drugom poluvremenu. Kod gostiju je Manuel Pamić cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Mladi 18-godišnji hrvatski nogometaš Marijan Ćorić proveo je svih 90 minuta na klupi Parme koja je na gostovanju kod Sampdorije odigrala 1:1. Hrvatski reprezentativac Ante Rebić nije konkurirao za sastav Fiorentine, koja je u gostima svladala Sassuolo s 1:0 golom Giuseppea Rossija u 82. minuti. Rossi je vodeći strijelac Serie A, sada sa 14 golova.