Nastavlja trpati

Briljantni Mandžo opet zabio dva gola i postao prvi topnik Bundeslige!

Mario Mandžukić i dalje igra u sjajnoj formi u nastavku Bundeslige.

U 50. minuti utakmice u Mainzu Mandžukić je povećao prednost Bavaraca na 2:0, pobjegavši na prvoj vratnici svom čuvaru i lagano poentiravši nakon asistencije Davida Alabe.

Samo sedam minuta kasnije, Mario je ubio svaku nadu domaćinima da se mogu vratiti iz ionako velikog zaostatka. Centaršut Philippa Lahma s desne strane na dočekao je na drugoj vratnici zaboravljen od braniča Mainza i glavom pospremio u mrežu za 0:3. Inače, Bayern je poveo u 41. minuti kada je Toni Kroos proigrao Thomasa Müllera, ovaj je izbio pred domaćeg vratara Christiana Wetkla, zaobišao ga i zabio iskosa s desne strane.

m0-3b by Futbol2101

Mandžukića je u 76. minuti utakmice zamijenio njegov najveći konkurent za mjesto u početnom sastavu, Mario Gomez.

S ova dva pogotoka naš reprezentativac stigao je do brojke 14 kojom je postao vodeći strijelac Bundeslige. Slijede ga Kiessling (13) te Lewandowski i Meier (po 12), a sva trojica tek trebaju nastupiti u 20. kolu. U jesenskom dijelu sezone Mandžukić je zabio devet puta, da bi u prva tri kola nastavka sprašio pet komada!

"U Mainzu smo napravili ono što smo dobro radili tijekom jesenskog dijela prvenstva: igrali smo momčadski, borili smo se i cijelo vrijeme bili svjesni svoje kvalitete. Važno je da igramo jedan za drugoga. Mislim da nas upravo to razlikuje od drugih i da smo zbog toga dobra momčad", poručio je Mandžukić nakon utakmice.

Wolfsburg nije kod kuće uspio pobijediti slabašni Augsburg, dvoboj je završio rezultatom 1:1. Poveli su Vukovi u 23. minuti kada je Naldo glavom smjestio loptu u mrežu, ali samo dvije minute kasnije je izjednačio Jan Moravek i taj se rezultat održao do kraja. Ivan Perišić je za domaće odradio cijelu utakmicu, dok je Ivica Olić ušao u 67. minuti.

Kriza Schalkea nastavila se i ove subote kada je momčad iz Gelsenkirchena pred svojim navijačima poražena od fenjeraša Greuther Fürtha s 2:1. Schalke u zadnjih devet kola ima samo jednu pobjedu i čak pet poraza, dok je slabašnom Fürthu ovo bila tek druga pobjeda ove sezone, odnosno prva nakon 31. kolovoza!

Michel Bastos je u debiju za Schalke postigao pogodak i to u 47. minuti gromovitom udarcem iskosa s lijevog ruba kaznenog prostora u dalji kut vratara Wolfganga Hesla. Nije to omelo Bavarce za koje je pet minuta kasnije izjednačio Felix Klaus, da bi im u drugoj minuti sudačke nadoknade Nikola Đurđić donio veliku pobjedu. I s njom su, međutim, i dalje na posljednjem mjestu sa samo 12 bodova.

Stuttgart je izgubio na gostovanju kod Fortune Düsseldorf (3:1). Četvrti mu je to uzastopni poraz u prvenstvu i najdulji negativan niz u posljednjih 26 godina. Hoffenheim je, pak, nakon devet utakmica bez pobjede (sedam poraza i dva remija) svladao Freiburg s 2:1 uz dva pogotka Kevina Vollanda.