Prvi trofej nakon Maradone

Napulj gori: Napoli pobijedio Juventus u finalu Kupa!

Nogometaši Juventusa nisu osvojili dvostruku krunu. U finalu Talijanskog kupa na rimskom Olimpicu bolji su bili prvotimci Napolija pobijedivši 2-0...

Edinson Cavani doveo je Napolitance u vodstvo iz 11-erca u 63. minuti. Isti je u sudaru s Juventusovim vratarom Storarijem, upravo nakon Cavanijeva proigravanja glavom, iznudio Argentinac Ezequiel Lavezzi.

Dvadeset je minuta kasnije nakon munjevitog kontranapada i asistencije Gorana Pandeva konačan rezultat postavio slovački reprezentativac Marek Hamšik.

Juventus 0 - 2 Napoli footyroom.com by Futbol2101

Napoli je tako pobjedom u kupu uspio spasiti sezonu. Prvi je to trofej kluba s juga Italije još od Maradoninih vremena. Zadnji su put Napolitanci osvojili Superkup 1990. godine pobijedivši u njemu upravo Juventus 5-1. Posljednji su put Coppa Italiju osvojili 1987. godine. Ovo im je ukupno četvrti naslov u tom natjecanju.

Posljednju je utakmicu za Juventus odigrao Alessandro Del Piero. Počeo je utakmicu i igrao do 67. minute. Od torinskog se kluba, aktualnog prvaka, oprašta nakon 19 godina.

Mazzarri: Ovo je nepojmljiv uspjeh, a ja ostajem

Trener Napolijevih nogometaša Walter Mazzarri potvrdio je nakon velikog uspjeha, 2-0 pobjede nad ove sezone nepobjedivim Juventusom u finalu Talijanskog kupa, da ostaje na klupi momčadi.

"Imam ugovor još godinu dana. Što se mene tiče, spreman sam ga ispoštovati. No, idemo sad slaviti. Poslije ćemo govoriti", rekao je Mazzarri istaknuvši:

"Pobijediti Juventus 2-0 nakon svega što je momčad Antonija Contea ove sezone postigla graniči s mogućim. Ovo je nepojmljiv uspjeh."

"Cijela je momčad kroz čitavu sezonu bila odlična i svi zaslužuju jednake komplimente. Hamšik, Cavani i Lavezzi odskočili su samo zbog odličnog funkcioniranja momčadi."

Juventus je cijele ove sezone izgubio samo jednu utakmicu unutar 90 minuta: uzvrat polufinala kupa protiv Milana u Torinu 2-1. Prošli su taj put Torinezi dalje pogotkom u produžetku jer su u prvoj utakmici na San Siru također slavili 2-1.