16 golova Urugvajca

Napoli srušio Romu: Cavani zabio hat-trick, Pandev triput asistirao

U posljednjem ogledu 19. kola talijanske Serije A nogometaši Napoli su na svom stadionu pobijedili Romu 4-1, a sve zasluge odlaze na adresu 25-godišnjeg Edinsona Cavanija...

Sjajni urugvajski napadač je postigao sva tri pogotka, ali se pritom nikako ne smije zanemariti niti Makedonca Gorana Pandeva koji je asistencijom sudjelovao kod sva tri gola.

Upisao je Cavani šesnaesti nastup u Seriji A ove sezone, a zabio je šesnaest pogodaka. Opet je prvi strijelac lige, a ujedno je u osmoj utakmici zaredom zabio barem jedan pogodak. Isto tako, ovo je Cavaniju bio drugi hat-trick sezone u Seriji A, a i prvi je zabio Rimljanima, razlika je samo što je u pitanju bila utakmica protiv Lazija.

Također, Cavani je ovim došao do osam golova ukupno protiv Rome u jedanaest utakmica u karijeri protiv te momčadi. Protiv nikoga u karijeri u Seriji A nije toliko nemilosrdan.

Napoli vs Roma 4:1 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Prvi je pogodak Cavani zabio realiziravši kontru (4. minuta), drugi spretno i sretno nakon gužve (48.), a treći glavom nakon kornera (73.). Roma nije bila toliko podređena koliko govori rezultat, ali je slabo realizirala svoje šanse. Tek je u 73. minuti Osvaldo postigao počasni pogodak, a recimo da je Miralem Pjanić zbog drugog žutog kartona u 75. minuti morao ranije u svlačionicu.

Sve je završilo golom Maggija u 90. minuti za konačnih 4-1. Napoli je ujedno skočio na treće mjesto ljestvice. (TS)