Šestica Sampdorije

Napoli slavio u Parmi i primaknuo se Juveu na tri boda

U subotu su u talijanskoj Seriji A kiksali i Juventus (1:1 s Genoom) i Lazio (poraz od Chieva 1:0) što je u nedjelju iskoristio Napoli.

Na gostovanju je Napoli slavio kod Parme 2:1 i tako je došao Juventusu na mala tri boda zaostatka. Dakako, opet je u glavnoj ulozi bio Edinson Cavani. Njegova je bila zadnja i na ovom ogledu, pa je tako u 85. minuti donio gostima tri boda. Došao je do brojke od 18 golova ove sezone (prvi strijelac lige), dok je ukupno na 101 pogotku u Serie A u karijeri.

Prije toga je Napoli vodio golom Slovaka Hamšika u 20. minuti, a i domaći pogodak je zapravo gol igrača Napolija Cannavara (74. minuta).

Polako na ljestvici pada Fiorentina koja je izgubila na gostovanju kod Catanije 2:1. Platili su gosti danak isključenju Aquilanija u 78. minuti, iako su dotad bili bolja momčad koja je stvorila mnogo prilika. Pogađali su gosti i okvir vratiju, vodili su i 1:0, no na kraju je Argentinac Castro u 88. minuti donio Cataniji velika tri boda.

Debitirao je Igor Budan u redovima Atalante. Ušao je u igru, u ogledu Atalante i Milana (0:1), deset minuta prije kraja. Jedini je gol na utakmici postigao Stephan El Shaarawy (njegov petnaesti ove sezone), a utakmica je inače bila prilično nervozna što se da iščitati iz čak sedam žutih kartona domaće momčadi, od čega je dva zaradio Brivio, te je u 59. minuti domaćin ostao s igračem manje.

Milan je već peti na ljestvici, danas je baš preskočio Fiorentinu.

Potop je doživjela Pescara na gostovanju kod Sampdorije (0:6). Ante Vukušić je za Pescaru igrao od 53. minute, a proslavio se Argentinac Mauro Icardi koji je zabio četiri gola na ogledu. Sampdoria u četiri od posljednih šest nastupa nije uspjela zabiti pogodak. No, sada je sve naplatila sa šest golova, a zabila je još i kada je slavila kod Juventusa 2:1. Za Pescaru je ovo treći poraz zaredom, a nakon tih 270 minuta ima razliku pogodaka 0:10.

U prvoj utakmici dana Bologna i Roma odigrali su 3:3. Vodili su i jedni i drugi, pa preokretali rezultat, da bi za podjelu bodova pogodio Tachtsidis u 74. minuti.

Serie A, 22. kolo:

Parma - Napoli 1:2 (Cannavaro 74-ag / Hamšik 20, Cavani 85)

Atalanta - Milan 0:1 (El Shaarawy 29)

Catania - Fiorentina 2:1 (Legrottaglie 50, Castro 88 / Migliaccio 21)

Sampdoria - Pescara 6:0 (Eder 31-11m, Icardi 41, 56, 59, 72, Pedro Obiang 50)

Cagliari - Palermo 1:1 (Thiago Ribeiro 90 / Iličič 30)

Udinese - Siena 1:0 (Muriel 36)

Bologna - Roma 3:3 (Gilardino 17, Gabiadini 26, Pasquato 54 / Florenzi 9, Osvaldo 18, Tachtsidis 74)