Serie A

Napoli prosuo pobjedu u završnici, Fiorentina i Catania uvjerljivi

Nogometaši Napolija propustili su veliku priliku u 11. kolu Serie A sustići vodeći Juventus odigravši tek 1-1 na svom Sao Paolu protiv Torina...

Vodio je Napoli sedmim ovosezonskim golom Edinsona Cavanija još od 6. minute, da bi primio gol u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon velike pogreške obrane. Naime, izjednačujući gol ide na dušu "džokera" s klupe, braniča Salvatorea Aronice koji je traljavo vraćao loptu svom vrataru, istu je presjekao Gianluca Sansone, zaobišao vratara i zatresao mrežu.

I Sansone je poput Aronice bio "džoker" s klupe koji je ušao u 70. minuti, a postignuti mu je gol bio prvi ovosezonski.

Catania je kod kuće slavila protiv Lazija s čak 4-0 i ostvarila četvrtu ovosezonsku pobjedu, dok je Fiorentina sa 4-1 bila bolja od Cagliarija.

Dva je gola za Cataniju zabio Alejandro Gomez, a bilo mu je to prvi puta da je u Seriji A zabio dva gola u 90 minuta nakon 81 susreta. Fiorentina je do pete pobjede u šestoj utakmici na svom Artemio Franchiju stigla golovima Gonzala, Stevana Jovetića, Luce Tonija i Juana Cuadrada.

Toniju je postignuti gol bio treći ovosezonski i 50. u 75. nastupu za Fiorentinu u Seriji A. Kolumbijcu Cuadradu postignuti je gol bio ovosezonski prvijenac.

Jedinu gostujuću pobjedu nedjeljnog dijela programa ostvarila je Atalanta koja je slavila 2-1 kod Sampdorije. Atalanti je ostvarena pobjeda peta ovosezonska, a do nje je došla golom Giuseppea De Luce iz 76. minute. Sampdoria je s druge strane pretrpjela šesti uzastopni ligaški poraz, što joj se nije dogodilo od ožujka 2006. godine. (TS)

Serie A, 11. kolo:

Bologna - Udinese 1-1 (Diamanti 46 / Di Natale 73)

Catania - Lazio 4-0 (Gomez 9, 29, Lodi 25-11m, Barrientos 69)

Fiorentina - Cagliari 4-1 (Rodriguez 14, Jovetić 50, Toni 54, Cuadrado 84 / Casarini 43)

Napoli - Torino 1-1 (Cavani 6 / Sansone 90+1)

Sampdoria - Atalanta 1-2 (Maresca 53 / Bonaventura 2, Luca 76)

Siena - Genoa 1-0 (Paci 55)

Pescara - Parma 2-0 (Abbruscato 48, Weiss 90+3)