Lude završnice

Napoli do pobjede u 94. minuti, Torino se vratio poslije 0:3 i izgubio!

Nogometaši Napolija u četvrtoj su minuti sudačke nadoknade došli do pobjede protiv Cagliarija (3:2) i time dodatno učvrstili drugo mjesto na ljestvici talijanske Serie A.

Napolitanci sada imaju sedam bodova prednosti u odnosu na Milan koji u večerašnjem derbiju gostuje kod vodećeg Juventusa. Izgube li Rossoneri, Napoli će pet kola prije kraja biti na pragu izravnog plasmana u Ligu prvaka.

Cagliari je u Napulju poveo u 18. minuti pogotkom Segunda Ibarba nakon kornera. Činilo se da stvari sjedaju na svoje mjesto nakon što je Napoli u samo 20 minuta drugog poluvremena kreirao preokret. Najprije je Davide Astori ugurao loptu u vlastitu mrežu, a potom je za vodstvo zabio prvi strijelac lige Edinson Cavani kojem je to 23. ovosezonski gol. No, u 71. minuti je Marco Sau udarcem sa 17 metara iznenadio domaćeg vratara Antonija Rosatija i donio gostima izjednačenje.

I kada je već izgledalo da će svakome pripasti po bod, Lorenzo Insigne je u zadnjoj minuti sudačke nadoknade opalio sa 17, 18 metara, lopta je zakačila Gabrielea Perica i završila u mreži.

Fiorentina je na svome Artemio Franchiju najprije ispustila vodstvo 3:0, da bi na kraju ipak svladala Torino s 4:3. Juan Guillermo Cuadrado, Alberto Aquilani i Adem Ljajić su u uvodne 33 minute priskrbili Toskancima veliku prednost, ali Paulo Vito Barreto je u 45. minuti otvorio gostima priliku za preokret. Mario Santana i Alessio Cerci su u nastavku donijeli Torinu izjednačenje, ali je Romulo u 86. minuti ipak osigurao Fiorentini važna tri boda. Momčad Vincenza Montelle sada za trećeplasiranim Milanom i pozicijom koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka zaostaje samo jedan bod, dakako uz odigranu utakmicu više.

Roma je na svome Olimpicu odigrala samo 1:1 protiv posljednjeplasirane Pescare koja je čak i povela u 14. minuti pogotkom Gianluce Caprarija. Mattia Destro je izjednačio u 51. minuti, ali Vučica unatoč dominaciji nije do kraja uspjela doći do sva tri boda tako da sada ponovno zaostaje za Interom koji je peti i drži zadnje mjesto koje vodi u Europa ligu. Pescara je, pak, došla do prvog boda nakon osam uzastopnih poraza (!), ali teško je vjerovati da će izbjeći ispadanje. Naš Ante Vukušić nije ulazio u igru za goste.

Serie A, 33. kolo:

Inter - Parma 1:0 (Rocchi 82)

Napoli - Cagliari 3:2 (Astori 48-ag, Cavani 64, Insigne 90+4 / Ibarbo 18, Sau 71)

Siena - Chievo 0:1 (Pellissier 45)

Catania - Palermo 1:1 (Barrientos 69 / Iličič 90+5)

Roma - Pescara 1:1 (Destro 51 / Caprari 14)

Bologna - Sampdoria 1:1 (Gilardino 24 / Sansone 59)

Fiorentina - Torino 4:3 (Cuadrado 8, Aquilani 16, Ljajić 33, Romulo 86 / Barreto 45, Santana 56, Cerci 77)