Nije mu bio dan

Igrač Stokea častio Chelsea: Zabio dva autogola i promašio penal!

Nogometaši Chelseaja ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu u subotnjim utakmicama 22. kola Premierlige. Slavili su na gostovanju kod Stokea 4-0 uz obilnu pomoć domaćeg igrača Jonathana Waltersa...

Naime, napadač Stokea zatresao je vlastitu mrežu u čak dva navrata, a bila su to ujedno i prva dva gola na susretu. U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela u mrežu je glavom skrenuo ubacivanje Cesara Azpilicuete, a u 62. minuti, također glavom, ubacivanje Juana Mate iz kornera.

Postao je tako tek četvrti igrač u povijesti Premierlige koji je u istoj utakmici zabio dva autogola. Prethodno je neslavni podvig uspio Michaelu Proctoru, Jamieu Carragheru i Garyju Breenu.

U 65. minuti susreta igrači Chelseaja konačno su samo zabili jedan gol, a strijelac je bio Frank Lampard iz jedanaesterca nakon prethodno sumnjivo dosuđenog prekršaja Roberta Hutha nad Juanom Matom. Lampardu je spomenuti gol bio sedmi ovosezonski. Konačnih 4-0 za "bluze" postavio je Eden Hazard dalekometnim udarcem u rašlje, koji je na putu malo okrznuo domaćeg braniča Ryana Shawcrossa.

U 90. minuti susreta imao je tragičar Walters priliku za barem djelomično iskupljenje kada je izborio penal nakon prekršaja povratnika (nakon ozljede) Johna Terryja, no njegov je topovski udarac okrznuo gredu i otišao preko vratiju.

Everton Nikice Jelavića na svom je Goodison Parku odigrao 0-0 protiv Swanseaja u utakmici u kojoj je imao i veći posjed lopte (56%) i veći broj udaraca prema golu (18-4), ali nije uspio zatresti suparničku mrežu. Jelavić je za "toffeese" odigrao svih 90 minuta.

Fulham Mladena Petrića odigrao je 1-1 na svom Craven Cottageu protiv Wigana u utakmici u kojoj je hrvatski napadač igrao do 65. minute. Fulham je poveo golom Giorgosa Karagounisa iz 22. minute, a izjednačio je Franco di Santo u 71. dalekometnim udarcem.

Sunderland je na svom Stadionu svjetla slavio s visokih 3-0 protiv West Hama golovima Sebastiana Larssona, Adama Johnsona i Jamesa McCleana, dok je Reading tek treću pobjedu sezone upisao kod kuće protiv West Bromwicha.

Iako je Reading gubio 2-0 do 82. minute, do kraja su zabili tri gola u devet minuta. Jimmy Kebe smanjio je na 1-2, Adam Le Fondre izjednačio na 2-2, a konačnih 3-2 postavio je Pavel Pogrebnjak. Pobjeda je ujedno Readingu donijela skok s posljednjeg mjesta na ljestvici ispred QPR-a. (TS)