Neviđena sramota!

Kakva sramota Brazilaca: Promašili čak četiri penala i ispali s Cope!

Jednom je i velika Barcelona tako izgubila veliko finale Kupa prvaka.

Paragvaj je s konačnih 2-0, poslije izvođenja penala, bio bolji u četvrtfinalnom ogledu protiv velikog favorita Brazila.

Poslije domaćina Argentine tako je u ovoj fazi natjecanja zaustavljen i drugi veliki favorit Brazila i to na isti način. No, Brazilci su se u pravom smislu riječi obrukali u izvođenju jedanaesteraca jer su promašili sva četiri udarca. Elano, Thiago Silva i Fred nisu uspjeli niti pogoditi okvir vratiju, dok je udarac Andre Santosa obranio paragvajski vratar Villar.

S druge strane precizni su bili Estigarribia i Riveros što je bilo dovoljno Paragvaju za konačnu pobjedu 2-0. Utakmica je, inače, nakon 120 minuta završila bez pogodaka.

Do jedanaesteraca se Paragvaj provukao - obranom. Stegli su obruč oko svojih vratiju i nadali se da će Brazil prokockati sve svoje prilike što se upravo i dogodilo. U prvom dijelu su Neymar i Pato imali odlične prilike. U nastavku je opet prvi zaprijetio Neymar, pa je Ganso pogodio stativu, a pred kraj utakmice je Fred pucao glavom, ali je sa same vratarske linije pogodak spriječio Barreto.

I u produžecima se nastavila inicijativa Brazila, ali po njihovu nesreću i propuštanje prilika. Na kraju su puknuli i živci igračima, pa su nakon velike gužve i naguravanja crvene kartone zaradili Lucas Leiva i Alcaraz.

Posljednju će četvrtfinalnu utakmicu u nastavku nedjeljnog programa još odigrati Čile i Venezuela i pobjednik tog dvoboja igra protiv Paragvaja u polufinalu.

Pitate se je li ikad jedna tako velika momčad uspjela prošiti sve kaznene udarce? Da, to se dogodilo Barceloni prije 25 godina u Sevilli. I to u finalu Kupa prvaka.

Katalonci misu morali daleko putovati, velik dio stadiona činili su niihovi navijači, penali su se pucali upravo pred njima, ali ni to nije pomoglo. Barca nije uspjela postati europski prvak po prvi put, već su se dobro osramotili promašivši baš sve 11-erce...