Najmlađi u povijesti Reala

Mulac koji će zapapriti Modriću: Za Real u LP-u debitiralo čudo od djeteta!

Real je i prije utakmice imao osiguran prolaz u osminu finala, pa si je Mourinho mogao priuštiti da pri vodstvu 3:1 pruži priliku nadolazećim klincima.

Na oproštaju Reala s Ligom prvaka za ovu kalendarsku godinu Jose Mourinho zaigrao je protiv Ajaxa s Ronaldom, Benzemom i mahom igračima iz drugog plana, među kojima je bio i Luka Modrić, koji je pružio odličnu partiju.

I dok 20-godišnji napadač Alvaro Morata već polako izlazi iz anonimnosti, novi biser iz Realove škole nogometa je Jose Rodriguez, mladić koji će 16. prosinca postati punoljetan i koji je sinoć postao najmlađi igrač koji je nastupio za Real u povijesti Lige prvaka.

Rodriguezova pozicija je centralni vezni, a uz odličan pregled igre odlikuje ga i vrlo dobra igra u defenzivi. U prijevodu, idealan je za Mourinhov sustav 4-2-3-1.

"Trener je uvijek uz nas. Žalim mu se puno zahvaliti. Stvarno sam sretan što sam debitirao u Ligi prvaka", izjavio je presretni Rodriguez, koji je u 72. minuti zamijenio Kaku.

Pohvalio ga je Mourinho, baš kao i ostale igrače koji inače imaju malu minutažu: "Nama u stručnom stožeru se dopada Jose Rodriguez i vještine koje posjeduje. Nacho je također odigrao dobro. On ima jaku osobnost i može igrati u Ligi prvaka. Morata također. Svaka minuta koju provede na terenu je dobra za njega", rekao je Mourinho, dodavši:

"Tko god nam bio suparnik u osmini finala, bit će nam težak suparnik. Sada se potpuno okrećemo obvezama u prvenstvu i Kupu kralja." (TS)